Bilgi

2023 İnstagram dondurma linki: İnstagram hesabını donduran kullanıcı kaç gün sonra tekrar aktif edebilir? (Kalıcı veya geçici Instagram silme-açma işlemi): Adım adım tüm yapılması gerekenler

Instagram dondurma linki, geçici ya da kalıcı olarak Instagram hesabını dondurmak isteyen sosyal medya kullanıcıları tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Instagram hesabı kapatma işlemi için de kullanılan Instagram dondurma linki, birkaç kolay adımda hesabın askıya alınmasına imkan tanıyabiliyor. Bu işlemin gerçekleşmesiyle birlikte, Instagram hesabınız dondurulmuş durumda olacak ve hesabınızda herhangi bir içerik görüntülenemeyecek. İşte, en kolay yöntemle cep telefonundan 2023 Instagram dondurma linki ve silme, kapatma aynı zamanda tekrar açma işlemi hakkında detaylar

2023 İnstagram dondurma linki: İnstagram hesabını donduran kullanıcı kaç gün sonra tekrar aktif edebilir? (Kalıcı veya geçici Instagram silme-açma işlemi): Adım adım tüm yapılması gerekenler

Instagram kullanmaya ara vermek isteyenler kolay bir şekilde Instagram dondurma linki ile geçici ya da kalıcı olarak hesap kapatma işlemi gerçekleştirebilirler. Dondurma işlemi tamamlandığında, herhangi bir zamanda hesabınızı yeniden etkinleştirebilirsiniz. Bunun için yine aynı adımları izleyerek hesabınızı etkinleştirebilirsiniz. Sizler için telefondan, bilgisayardan ve tabletten instagram nasıl dondurulur ve kapatılır detaylı bilgi.

Instagram Dondurma

Kişilerin geçici olarak hesaplarını kapatmalarına olanak tanıyan bir Instagram üyelik özelliğidir.

 1. Öncelikle Instagram.com’a giriş yapmanız gerekiyor.
 2. İkinci adım olarak sağ üst köşede profili düzenle kısmına tıklayınız. Ekranda aşağıya inin, sağ alttaki Hesabımı geçici olarak kapat’a tıklayınız.
 3. Bu adımda “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapmanız ve şifrenizi tekrar girmeniz gerekiyor. Hesabınızı kapatma seçeneği, sadece menüden bir sebep seçtiğinizde görünür.
 4. Hesabı Geçici Olarak Kapat’a tıklayınız. Hesabınızı geçici olarak kapatmak için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekiyor.
 5. Şifrenizi veya kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız, giriş yapmakla ilgili bazı ipuçlarına bakabilirsiniz.
 6. Hesabınızı kapatmak istemiyor ancak hesabınızı kimlerin görebildiğini değiştirmek istiyorsanız, gönderilerinizi gizli olarak ayarlayabilir veya kişileri engelleyebilirsiniz.

INSTAGRAM DONDURMA RESİMLİ ANLATIM

Instagram dondurmak için sırasıyla;

#Adım 1: Instagram.com sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapınız ve profil butonuna tıklayınız.

#Adım 2: Sonraki adımda profil düzenleye tıklayınız.

#Adım 3: Daha sonrasında ilgili pencereden en aşağıda yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayınız.

#Adım 4: Son adım olarak açılan pencerede ilk olarak hesabınızı neden dondurduğunuzu belirtip ikinci adımda hesap şifrenizi giriniz ve üçüncü son adımda “Hesabı Geçici olarak kapat” butonu aktif olacaktır. Bu butona tıklayınız.

Tüm bu işlemler neticesinde geçici olarak telefondan instagram dondurma işleminizi kolayca gerçekleştirmiş olacaksınız.

 

KALICI İNSTAGRAM HESABI NASIL DONDURULUR?

Instagram hesabınızı tekrardan etkinleştirme işlemini gerçekleştireceğiniz zamana kadar fotoğraflarınız, beğenileriniz ve aynı zamanda profiliniz gizlenmektedir.

Instagram hesabınızı kalıcı olarak kapatmak için;

 1. Öncelikle instagram.com sitesine mobil cihazınızdan yahut bilgisayarınız üzerinden giriş yapmanız gerekiyor.
 2. Giriş yapmanızın akabinde Instagram kalıcı kapatma işlemi için linke tıklayınız.Neden kapatmak istediğinizi seçip kalıcı olarak kapatma işleminizi başlatabilirsiniz.

INSTAGRAM HESAP DONDURMAYI GERİ AÇMA

Instagram dondurma işleminden sonra tekrardan hesabı geri açmak isteyen kişilerin dondurulan Instagram hesabını geri açmak için nasıl bir işlem gerçekleştireceklerini ya da neler yapacaklarına aşağıda yer veriyoruz. İşte instagram dondurmayı iptal etme için yapılacaklar:

 1. Instagram hesabını dondurduktan sonra tekrar açmak için en az 1 ya da 2 gün kadar bekleyeceksiniz.
 2. Bu süre zarfında hesabınıza giriş yapmak isterseniz “hatalı kullanıcı adı ya da şifre” şeklinde bir uyarı mesajı karşınıza çıkacaktır.
 3. Karşılaştığınız bu durum karşısında paniklemenize gerek yoktur. Tek yapmanız gereken sakin olup beklemektir. Yaklaşık 24-48 saat civarında bekledikten sonra hesabınıza tekrardan giriş yaparsanız hesabınız aktif hâle gelecektir.

INSTAGRAM DONDURMA SÜRESİ VAR MI YA DA NE KADAR?

Instagram, hesabını dondurmak isteyen kişilere dondurma süresi konusunda bir limitleme ya da süre vermemektedir. Kişiler istedikleri süre boyunca geçici olarak hesaplarını dondurabilir ve istedikleri zaman bunu iptal etme hakkına sahiptirler. Fakat peşi sıra Instagram hesabını dondurup geri açma işlemi gerçekleştirilemez. Dondurulan hesabın tekrar açılması durumunda yine dondurma işleminin gerçekleştirilmesi için 7 gün beklenmesi gerekir.

INSTAGRAM HESABINI DONDURUNCA TAKİPÇİLER SİLİNİR Mİ?

Instagram hesabınızı dondurmanız durumunda resimler, takipçiler, beğeniler, mesajlar ve fotoğraflar silinmemektedir.

INSTAGRAM DONDURUNCA HESABIM KAPANIR MI?

Geçici olarak dondurmanız durumunda hesabınız kapanmaz ya da silinmez.

INSTAGRAM DONDURUNCA MESAJ GELİR Mİ?

Instagram dondurulduktan sonra hesap kullanılamayacağı için mesajlar gelmemektedir.

Bu makalede aşağıdaki bilgileri sırası ile size sunduk:

 • Instagram dondurma nasıl yapılır?
 • Instagram dondurma linki
 • Instagram hesap dondurmayı geri açma
 • Instagram hesap dondurma süresi
 • Instagram hesabını dondurunca mesajlar, profil, resimler, fotoğraflar ve takipçiler silinir mi?
 • Instagram hesap kapatma kalıcı ve geçici

INSTAGRAM EN FAZLA KAÇ GÜN DONDURULUR?

Instagram hesabını dondurmak istediğinde, hesabın ne kadar süreyle dondurulabileceğini belirtmek için net bir süre sınırlaması bulunmamaktadır. Instagram, kullanıcılarına hesaplarını geçici olarak dondurma seçeneği sunar, dondurma süresi kullanıcının tercihine bağlıdır.

INSTAGRAM DONDURMA SÜRELİ Mİ?

Dondurma işlemi genellikle geçici bir süre için kullanılır ve hesap sahibi istediği zaman hesabını tekrar etkinleştirebilir. Hesabını dondurmayı seçen bir kullanıcı, hesabını istediği süre boyunca etkinleştirmeyecektir. Bu süre birkaç gün veya daha uzun bir süre olabilir. Dondurma süresinin belirli bir sınırı olmadığından, kullanıcılar hesaplarını dondurduktan sonra istedikleri kadar süre boyunca pasif durumda tutabilirler.

INSTAGRAM DONDURMA AÇMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Instagram dondurmayı geri açmak için farklı bir işlem yapmaya gerek yoktur. Kullanıcı bilgilerinin uygulama üzerinden girilmesi ile birlikte hesap tekrar aktif edilerek kullanılmaya devam edilmektedir.

INSTAGRAM HESABI KAPATILDIYSA NE YAPILIR?

Instagram hesabınız kapatıldıysa giriş yapmaya çalışırken bu durumu belirten bir mesaj görürsünüz. Topluluk Kurallarına uymayan hesaplar kapatılabilir.

Hesabınızın bir hata sonucu kapatıldığını düşünüyorsanız bu karar için bir değerlendirme talep edebilirsiniz. Bunun için uygulamayı açın, kullanıcı adı ve şifrenizi girin ve ekrandaki talimatları izleyin.

Hesabınızın kapatılmasına ilişkin bir mesaj görmüyorsanız bir giriş sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Hesabınız sizin tarafınızdan veya şifrenize sahip biri tarafından silindiyse hesabınızı geri getirmeniz mümkün değildir. Daha önce kullandığınız e-posta adresiyle yeni bir hesap oluşturabilirsiniz ancak aynı kullanıcı adını alamayabilirsiniz.

Biri hesabınıza erişim sağladıysa veya kendi hesabınıza giriş yapamıyorsanız hesabınızı güvence altına almak için bilgisayarınızdan veya mobil tarayıcınızdan bu sayfaya gidin.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL