Spor

2023 Türkiye Badminton Şampiyonası’nda Özge Bayrak ve Emre Lale birinci oldu

Sivas’ın ev sahipliği yaptığı 2023 Türkiye Badminton Şampiyonası’nda tek kadınlarda Özge Bayrak, tek erkeklerde ise Emre Lale birinci oldu. Şampiyonaya 42 ilden 520 sporcu katıldı ve Taha Akgül Spor Salonu’nda gerçekleşti. Özge Bayrak, tek kadınlar finalinde Zehra Erdem’i mağlup ederek şampiyon oldu. Emre Lale ise tek erkekler finalinde Yusuf Yaşar’ı yenerek altın madalyanın sahibi oldu. Çift kadınlarda Yasemen Bektaş ile Cansu Erçetin, çift erkeklerde Yusuf Ramazan Bay ile Serhat Salım, karışık çiftlerde ise Emre Sönmez ile Zehra Erdem birinci oldu. Kulüp sıralamasında ise Bursa Büyükşehir Belediyespor birinciliği elde etti.

2023 Türkiye Badminton Şampiyonası’nda Özge Bayrak ve Emre Lale birinci oldu

Sivas’ın ev sahipliği yaptığı 2023 Türkiye Badminton Şampiyonası’nda tek kadınlarda Özge Bayrak, tek erkeklerde ise Emre Lale birinci oldu.

Türkiye Badminton Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, 42 ilden, 520 sporcunun katılımıyla Taha Akgül Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyona sona erdi.

Tek kadınlar finalinde Özge Bayrak, Zehra Erdem’i mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı. Tek erkekler finalinde Yusuf Yaşar’ı yenen Emre Lale, altın madalyanın sahibi oldu.

Çift kadınlarda Yasemen Bektaş ile Cansu Erçetin, çift erkeklerde Yusuf Ramazan Bay ile Serhat Salım, karışık çiftlerde de Emre Sönmez ile Zehra Erdem, podyumun zirvesine çıktı.

Kulüp sıralamasında ise Bursa Büyükşehir Belediyespor birinciliği elde etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL