Teknoloji

55 Bin TL Verip İnternetten Aldığı Telefon Hem Kaçak Hem de İkinci El Çıktı

Zonguldak’ta yaşan E.Ö, ürün fiyatlarını sıralayan ve ucuz olanı bulmaya sağlayan bir internet sitesinin yönlendirmesiyle 55 bin liralık telefon alışverişinde bulundu. E.Ö, cihaz eline ulaştığında hiç beklemediği bir sonuçla karşı karşıya kaldı …

55 Bin TL Verip İnternetten Aldığı Telefon Hem Kaçak Hem de İkinci El Çıktı

Zonguldak’ta yaşan E.Ö, ürün fiyatlarını sıralayan ve ucuz olanı bulmaya sağlayan bir internet sitesinin yönlendirmesiyle 55 bin liralık telefon alışverişinde bulundu. E.Ö, cihaz eline ulaştığında hiç beklemediği bir sonuçla karşı karşıya kaldı.

Gıda sektöründeki bir firmada yönetici olarak görev yapan E.Ö, yeni bir cep telefonu satın almak için online platformları kullanmaya karar verdi. Fiyatları karşılaştıran ve en uygun seçenekleri sunan bir web sitesine başvurdu.

Sitenin yönlendirmesi sonucunda, 24 Ekim tarihinde alışverişini gerçekleştirdi. Ürün eline geçtiğinde ise kutusunun daha önceden açıldığını ve cihazın sıfır olmadığını fark etti.

Ayrıca cihazın yurt dışı ürünü olduğunu da öğrenen E.Ö, firmaya ulaşarak cihazı 28 Ekim’de iade amaçlı kargoya verdi.

Firmanın 7 iş günü içinde paranın hesabına yatırılacağını söylediğini ancak hala yatırılmadığını ifade etti ve aracı site, e-ticaret sayfası ve kargoyu teslim alan yetkililerinden şikayetçi oldu.

‘Beni bir mağazaya yönlendirdi, oradan kredi kartıyla tek çekim yaparak satın aldım. Cihaz geldi, kullanılmış ambalajı açık ve kaçak şekildeydi. Cihazın kurulumunu yapamadık, yurt dışına ait olduğu ve ne olduğu belli olmadığı için. Firmaya bir şekilde ulaştık, bize ‘Ürünü geri gönder’ dedi. Verdikleri kargo koduyla geri gönderdik. 15 gün önce ‘Paranız, siteden aldığınız için 7 gün içinde kartınıza iade olacaktır’ diye söylediler ama bankaya falan ulaşmadılar, yapacaklarını da sanmıyorum’

Yaşadığı sorundan sonra fiyat karşılaştırması için kullanılan internet sitesine ulaşan E.Ö, mağduriyetinin giderilmesini dile getirdi.

“Mağdur olduğumu söyledim. ‘O bizi ilgilendirmez, biz sadece fiyat karşılaştırması yapan bir siteyiz’ Ben arada bu firma olmasa o ürünü almazdım. O firmanın ünvanına güvenerek ben satın aldım. Beni mağdur etti. Resmen dolandırıldık açıkçası, 55 bin TL ödeme yaptım. Paramı geri alamıyorum. Ben aracı firmanın mağduriyetimi gidermesini rica ediyorum”

Kaynak: https://onedio.com/ ‘a Teşekkür ederiz…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL