Sağlık

Ağrı kesicilerle steril ve detoks edilmiş yaşamlar? Yok artık daha neler…

Ağrı kesicilerle steril ve detoks edilmiş yaşamlar? Yok artık daha neler… Konu hakkında detaylı ve güncel bilgiler için bu makaleyi okuyun

Ağrı kesicilerle steril ve detoks edilmiş yaşamlar? Yok artık daha neler…

Bel Fıtığı Nasıl Tedavi Edilir: Bel fıtığının tedavisi birçok basamaktan oluşur ve acil durumlar dışında-ki bu çok nadir olur- bu basamakların takip edilmesi en doğru, bilimsel ve ahlaki yöntemdir. İlk basamakta istirahat tedavisi, yani hastanın doğru bir yatakta ağrıları geçene kadar; sadece tuvalet ve yemek için kalkmak dışında yatarak dinlenmesi gerekir. Doğru yatak derken, hastanın yerde veya tahta üzerinde yatmasını veya çok pahalı tam ortopedik yataklar almasını kastetmiyorum. Sadece herhangi marka bir hazır yatak işinizi görür, yeter ki 8 sene sonra bunu atıp yenisini alın. Sakın ha kanepede filan yatmayın. Tuvalet demişken, asla alaturka tuvalet değil, klozet kullanmalısınız. Alaturka tuvalet asla vazgeçemeyeceğiniz bir alışkanlıksa, o zaman yeni geliştirilmiş alçak oturmalı klozetlerden alabilirsiniz.

Doktorunuz bu süre içinde kullanmanız için size bir takım ilaçlar da verecektir tabii ki. İlaçları değil ama yatak ve tuvalet konusunda söylediklerimi ömür boyu dikkate alın lütfen. Korse kullanmanızı da önerebilir doktorunuz. Ancak korse kullanım süresinin 3 ayı asla geçmemesi gerektiğini asla unutmayın, yoksa geri döndürülmesi çok zor ağır zarar görürsünüz. Tabii ki kilonuzun çok olduğun söz konusu edilirse, mutlaka bir Diyet uzmanına başvurun ve onun dediklerini aynen uygulayın.

İkinci basamakta ise Fizik Tedavi, ama mümkünse 20 seans yani 1 ay boyunca. Soğuk havalarda Fizik Tedavi öncesinde ve sonrasında soğuktan iyi korunmak çok önemli bir zorunluluk. Bu tedavi en az bir yıl rahat etmenizi sağlayabilir. Fizik Tedavi’ yi evinize veya işyerinize en yakın yerde yaptırmanız çok uygun olacaktır. Fizik Tedavi sırasında oradaki uzmanların size tarif edecekleri egzersizleri de düzenli şekilde yapar, hatta hayatınızın bir parçası haline getirirseniz bir daha aynı problemi yaşamak zorunda kalmazsınız.

Üçüncü basamakta ise öncelikle doktorların “Minimal Girişimsel, Endoskopik” dedikleri, halk arasında da “Kansız ameliyat, Kapalı ameliyat” denen ve narkoz verilmeden düşük riskle yapılan cerrahi işlemler; eğer bunlar yeterli olmazsa da “Mikrocerrahi” denen küçük açıklıklardan yapılan veya halk arasında “Platin ameliyatı” ve doktorlar arasında “Enstrümentasyon” denen daha ciddi cerrahi işlemler gelmektedir. Yani her zaman son çare ameliyat olmalıdır.

Kaynak: https://www.doktorsitesi.com’ a Teşekkür Ederiz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL