Spor

Ajax, John van ‘t Schip ile 2026 yılına kadar sözleşme imzaladı

Ajax, Hollanda Eredivisie’nin 10. haftasında PSV’ye mağlup olduktan sonra teknik direktör değişikliğine gitti. Amsterdam temsilcisi, Maurice Steijn’in yerine John van ‘t Schip ile 2026 yılına kadar sözleşme imzaladı. Schip, Ajax’ın hızlı bir şekilde yükselmesine katkıda bulunmayı hedeflediğini belirtti.

Ajax, John van ‘t Schip ile 2026 yılına kadar sözleşme imzaladı

Hollanda ekibi Ajax, Hollandalı Teknik Direktör John van ‘t Schip ile 2026 yılına kadar sözleşme imzalandığını açıkladı.

Ajax, Hollanda Eredivisie’nin 10. haftasında deplasmanda PSV’ye 5-2 mağlup oldu. Tarihinin en kötü sezon başlangıcına imza atan ve maç eksiliğiyle son sırada bulunan Amsterdam temsilcisi, yaklaşık bir hafta önce Teknik Direktör Maurice Steijn’le yollarını ayırmıştı.

Hollanda ekibinin yeni teknik direktörü ise John van ‘t Schip oldu. Daha önce Ajax’ta yardımcı antrenör olarak da çalışan Schip ile 2026 yılına kadar sözleşme imzalandığı duyuruldu. 59 yaşındaki Schip, resmi imzaların atılmasının ardından yaptığı açıklamada, Ajax’ın hızlı bir şekilde yukarıya doğru ilerlemesi gerektiğini ve kendisinin de buna katkıda bulunmaktan mutlu olacağını dile getirdi.

John van ‘t Schip, Ajax’ın alt yaş takımlarını çalıştırmasının yanı sıra Hollanda Milli Takımı ve Ajax A takımında yardımcı antrenör, Twente ve Yunanistan Milli Takımı’nda da teknik direktör olarak görev yaptı. – İSTANBUL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL