Bilgi

Ak Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı 2024 kim oldu, açıklandı mı? AK Parti Balıkesir Belediye Başkan adayı için gözler tanıtım toplantısında!

AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı 2024 merak ediliyor. Balıkesir’de yaşayan seçmenler AK Parti’nin hangi aday ile seçimlere gireceğini araştırıyor. AK Parti Büyükşehir belediyesi başkan adayları için gözler Aday tanıtım toplantısına çevrildi. 2024 yılında yerel seçimler 31 Mart tarihinde düzenlenecek. Son olarak Balıkesir’de düzenlenen yerel seçimlerde 375 bin 253 oy kullanılırken seçimleri AK Parti’nin adayı Yücel Yılmaz kazanmıştı. Yerel seçim ile beraber il, ilçe belediye başkanları ile muhtarlar ve diğer meclis üyeleri belli olacak. Peki AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı açıklandı mı, ne zaman, saat kaçta açıklanacak? İşte, AK Parti Balıkesir Büyükşehir belediye başkan adayına ilişkin bilgiler…

Ak Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı 2024 kim oldu, açıklandı mı? AK Parti Balıkesir Belediye Başkan adayı için gözler tanıtım toplantısında!

AK Parti’de seçim hazırlıkları devam ederken gözler büyükşehirlerin belediye başkanı adaylarına çevrildi. 2024 seçimlerinde iddialı bir hazırlık süreci geçiren siyasi partilerden olan AK Parti’de aday tanıtım toplantısı düzenleniyor. Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Kepsut, Manyas, Savaştepe gibi ilçelerde yaşayan seçmenler ise 2024 yılı seçimlerinde hem büyükşehir hem de ilçe belediye başkanının belirlemek için sandığa gidecek. Seçmenler yaşadıkları illerde hangi siyasi partilerin kimleri aday göstereceğini ve biyografilerini araştırıyor. Peki 2024 AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı kim oldu, açıklandı mı? İşte, adaylara ilişkin son dakika gelişmeleri…

AK PARTİ BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLDU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul başta olmak üzere 26 ilin belediye başkan adaylarını bugün Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak organizasyonla duyuracak.

AK Parti’nin Balıkesir’de aday göstereceği isim Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak. Aday açıklanacak diğer iller ise Kocaeli, Eskişehir, Bursa, Denizli, Aydın, Samsun, Erzurum, Muğla, Ordu, Giresun, Elazığ, Edirne, Düzce, Bitlis, Bingöl, Çanakkale, Çankırı, Kastamonu, Rize, Sinop, Tokat, Yalova, Isparta ve Artvin olacak.

SON YEREL SEÇİMLERDE AK PARTİ’NİN ADAYI KAZANDI!

2019 yılında düzenlenen yerel seçimlerde Balıkesir’de AK Parti’nin aday gösterdiği Yücel Yılmaz seçimi aldığı 375 bin 253 oy ve %47.78 oy oranı ile kazandı. İYİ Parti’nin adayı İsmail Ok ise %46.50 oy aldı.

YEREL SEÇİMLERDE KİMLER SEÇİLECEK?

2024 yerel seçimlerinde büyükşehir belediye başkanı, il belediye başkanı, ilçe belediye başkanı, belde belediye başkanı, köy muhtarı, ihtiyar heyeti, mahalle muhtarı ile beraber il genel meclis ve belediye meclis üyeleri seçilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL