Bilgi

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı 2024 kim olacak? AK Parti Kocaeli Belediye Başkan adayı belli oldu mu, saat kaçta açıklanacak?

AK Parti’de seçim hazırlıkları devam ederken gözler büyükşehirlerin belediye başkan adaylarına çevrildi. AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı için tüm dikkatler AK Parti aday tanıtım toplantısında. 5 yılda bir düzenlenen yerel seçimler bu yıl 31 Mart tarihinde yapılacak. Siyasi partiler ise en önemli nokta ise Büyükşehir belediye başkanı adayları olacak. Kocaeli’nde yaşayan seçmenler ise siyasi partilerin hangi isimleri aday çıkaracağını yakından takip ediyor. Son olarak 2019 yılında düzenlenen yerel seçimlerde AK Parti’nin adayı Tahir Büyükakın olmuştu. Peki AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı açıklandı mı, kim oldu? AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? İşte, detaylar…

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı 2024 kim olacak? AK Parti Kocaeli Belediye Başkan adayı belli oldu mu, saat kaçta açıklanacak?

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı adayı, Kocaeli’nde yaşayan seçmenler tarafından merak ediliyor. Geçtiğimiz yerel seçimlerde AK Parti ve İYİ Parti ile beraber Saadet Partisi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı adayı çıkarmıştı. Marmara bölgesinin orta nüfuslu illerinden birisi olan Kocaeli’nde Başiskele, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, Gölcük, İzmir, Kandıra, Karamürsel, Kartepe, Körfez gibi ilçeler bulunuyor. 31 Mart 2024 tarihinde düzenlenecek yerel seçimlerde sadece büyükşehir belediye başkanı değil bunun yanı sıra ilçe belediye başkanları, köy muhtarı, ihtiyar heyeti, belediye meclis üyeleri belirlenecek. Peki AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı 2024 kim oldu, ne zaman açıklanacak? İşte, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adaylarına ilişkin bilgiler…

AK PARTİ KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLDU?

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı adayı için gözler bugün düzenlenecek aday tanıtım toplantısına çevrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 7 Ocak Pazar günü yapılacak AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı’nda 12 büyükşehir belediyesi adayı ile birlikte diğer 16 ilin belediye başkan adayını duyuracak. Bu iller arasında AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Adayı da yer alacak.

2019 YILINDA AK PARTİ KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ADAYI TAHİR BÜYÜKAKIN KAZANDI!

Yerel seçimler son olarak 2019 yılında düzenlenmişti. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak AK Parti’den Tahir Büyükakın aday gösterilirken İYİ Parti’nin adayı ise Serdar Kaman oldu.

2019 yılında Kocaeli’nde seçmen sayısı 1 milyon 350 bin 376 olurken AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın oyların %55,57’sini alarak kazanmıştı.

GÖZLER DİĞER İLLERİN ADAYLARINDA!

AK Parti Aday tanıtım toplantısında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının yanı sıra İstanbul, Eskişehir, Erzurum, Denizli, Bursa, Aydın, Balıkesir, Mardin, Muğla, Samsun ve Ordu gibi büyükşehirler ile beraber Artvin, Bayburt, Giresun, Elazığ, Edirne, Düzce, Bitlis, Bingöl, Çanakkale, Çankırı, Kastamonu, Rize, Sinop, Tokat, Yalova ve Isparta gibi illerin adaylarının belli olması bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL