Bilgi

AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı kim oldu? AK Parti Yalova Belediye Başkan adayı belli oldu! Mustafa Tutuk kimdir?

AK Parti Yalova Belediye Başkanı Adayı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından canlı yayında açıklandı. AK Parti’nin Yalova’da 31 Mart 2024 yerel seçimine hangi adayla gideceği son dakika açıklamasıyla netlik kazandı. Partilerin Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne hazırlık çalışmaları sürüyor. Milyonlarca seçmenin oy kullanacağı 31 Mart’a kısa süre kala partilerin belediye başkan adayları da belli olmaya başladı. Bugün yapılan toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11’i büyükşehir olmak üzere 26 ilin AK Parti belediye başkan adaylarını açıkladı. Peki AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı kim oldu? Mustafa Tutuk kimdir? İşte detaylar…

AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı kim oldu? AK Parti Yalova Belediye Başkan adayı belli oldu! Mustafa Tutuk kimdir?

AK Parti’nin 31 Mart 2024 yerel seçimleri için aday hazırlıkları devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 11 büyükşehir ile 15 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı. Diğer illerin adayları ise 15 Ocak’ta Ankara’da yapılacak aday tanıtım toplantısında belli olacak. 5 yılda bir düzenlenen yerel seçimlerle büyükşehir belediye başkanları, il belediye başkanları, ilçe belediye başkanı, köy muhtarı, ihtiyar heyeti, belediye meclis üyeleri belirlenecek. AK Parti Yalova Belediye Başkan adayı da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Peki AK Parti Yalova Belediye Başkan adayı Mustafa Tutuk kimdir? İşte ayrıntılar…

AK PARTİ YALOVA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BELLİ OLDU

Yalova’da AK Parti’nin 31 Mart yerel seçimlerine hangi isimle gireceği açıklandı. AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Mustafa Tutuk oldu.

MUSTAFA TUTUK KİMDİR?

Mustafa Tutuk, 1973 yılında Yalova’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Yalova’da bitirdi. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun olduktan sonra ikinci üniversite olarak İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Mustafa Tutuk, Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurtlar sahibi ve işletmecisidir.

3 Dönem AK Parti Yalova Merkez İlçe Başkanlığında çeşitli kademelerde görev aldı. Daha sonra 2 dönem İl Yönetimde Halkla İlişkiler ve Mali İşler Başkanlığı görevini yaptı.

2019 Mali İdareler seçiminde Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis üyesi olarak seçildi. Mustafa Tutuk, evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL