Ekonomi

Balıkesir Gümrük Müdürlüğü, güneş paneli ve bazı mobilya eşyalarının giriş işlemlerine yetkili oldu

Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğe göre, Balıkesir Gümrük Müdürlüğü, AB menşeli olmayan güneş panelleri ve bazı mobilya eşyalarının serbest dolaşıma giriş işlemlerini yapma yetkisine sahip oldu. Ayrıca, Marmaraereğlisi Gümrük Müdürlüğü de LPG’nin serbest dolaşıma giriş işlemlerini gerçekleştirmek için yetkilendirildi.

Balıkesir Gümrük Müdürlüğü, güneş paneli ve bazı mobilya eşyalarının giriş işlemlerine yetkili oldu

Güneş paneli ve bazı mobilya eşyalarının Türkiye gümrük bölgesine giriş işlemlerinin yapılabileceği yetkili gümrük idareleri arasına Balıkesir Gümrük Müdürlüğü de eklendi.

Ticaret Bakanlığının konuya ilişkin tebliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Avrupa Birliği (AB) ile Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda menşeli olmayan ve ilgili gümrük tarife istatistik pozisyonunda yer alan güneş paneli ile AB menşeli olmayan bazı menteşeler, mobilya ve mutfak dolap eşyalarının serbest dolaşıma giriş işlemlerinin yapılabileceği yetkili gümrük idareleri arasına Balıkesir Gümrük Müdürlüğü de dahil edildi.

Öte yandan, Marmaraereğlisi Gümrük Müdürlüğü de LPG’nin serbest dolaşıma giriş işlemlerini gerçekleştirmeye yetkili gümrük müdürlüklerinden biri olarak yetkilendirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL