Güncel Haberler

Binance CEO’su CZ’nin İstifa Edeceği İddia Edildi! 4.3 Milyar Dolarlık Ceza

Binance’nin kurucusu Changpeng Zhao’nun (CZ) ABD Adalet Bakanlığı ile yapılan anlaşma kapsamında istifa edebileceği iddia edildi. Yapılan anlaşma çerçevesinde Binance’in 4,3 milyar dolar ödeme yapacağı bilgisine ulaşıldı. Geçtiğimiz günlerde borsa …

Binance CEO’su CZ’nin İstifa Edeceği İddia Edildi! 4.3 Milyar Dolarlık Ceza

Binance’nin kurucusu Changpeng Zhao’nun (CZ) ABD Adalet Bakanlığı ile yapılan anlaşma kapsamında istifa edebileceği iddia edildi. Yapılan anlaşma çerçevesinde Binance’in 4,3 milyar dolar ödeme yapacağı bilgisine ulaşıldı.

Geçtiğimiz günlerde borsa ile Adalet Bakanlığı arasında 4 milyar dolarlık bir görüşmenin yapıldığı iddia edilmiş, yapılan anlaşmada CFTC’nin de yer alacağı belirtilmişti.

Bununla birlikte, ABD Adalet Bakanlığı TSİ 23:00’da kripto paralar ile ilgili yaptırım eylemlerini duyuracağını açıkladı. Adalet Bakanlığı ile Binance arasında yapılan anlaşmanın bu duyuruda yer alması bekleniyor.

Binance 4.3 milyar dolar ceza ödeyecek

Cointelegraph’ın Wall Street Journal’dan aktardığı bilgiye göre, CZ, suçlamaları kabul ederek istifa etmeyi kabul etti. 

Yapılan anlaşma çerçevesinde Binance’in 4,3 milyar dolar ödeme yapacağı ifade edildi. 

CZ’nin Seattle federal mahkemesine çıkıp savunma vereceği belirtildi. Kaynaklar, CZ’nin ve Binance’in suçlamaları kabul ederek soruşturmanın tamamlanmasını sağlayacağını belirtti.

Bununla birlikte CZ’nin Binance’in çoğunluk hissesini elinde tutması kabul edilirken, şirkette yönetici pozisyonunda yer almasına izin verilmeyeceği kaydedildi.

Kaynak: https://onedio.com/ ‘a Teşekkür ederiz…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL