Binbir derde deva eşsiz öksürük şurubu! Gece yatmadan bir kaşık içen şifa buluyor

Estimated read time 2 min read

Uzmanlar andız pekmezinin alerji, basur, kaşıntı, saç dökülmesi, sedef hastalığı, Gut, çocuklarda öksürük, yetişkinlerde alt ıslatma sorunlarına çözüm bulduğunu söylüyor.

Doğal şifa kaynağı

İçeriğindeki yağ asitleriyle birlikte antioksidan özelliği gösteren adı pekmezi adeta doğal bir şifa kaynağı olmasıyla biliniyor.

Yetişkinlerin bir çorba kaşığı çocukların ise sabah ve akşam bir çorba kaşığı tüketilmesi önerilen andız pekmezi, eşi benzeri bulunmayan öksürük şuruplarından biridir.

Öksürüğü kesiyor

Ağızda oluşan yaralardan saç dökülmesine kadar binbir derde deva olan andız pekmezi bunlarla birlikte ateş düşürücü özelliğe sahiptir.

Öksürüğü kestiği gibi balgam söktürücü özelliği de dikkat çeker ve bronşite çok iyi gelir. İltihapları kökünden kazır ve kanı temizler.

Kalp ve damar sağlığını koruyor

Alerji, kaşıntı, egzama ve sedef hastalığı için oldukça yararlıdır. Kalp ve damar sağlığını korur ve vücutta biriken toksinleri atmaya yardımcı olur.

Bağırsak sistemini rahatlatır ve özellikle bağırsak sisteminde oluşan zararlı bakterileri etkisiz hale getirerek basur ve ishali önlemeye yardımcı olur.

İdrar yolu enfeksiyonlarını önler

İdrar yolu enfeksiyonlarını önlerİdrar yolları enfeksiyonu için oldukça şifalı olan andız pekmezi idrar yollarında oluşan iltihabı temizler.

Ciltte oluşan iltihaplara sürüldüğünde dışa atımını kolaylaştırır. Cilt için de oldukça faydalı bir besindir.

Bütün bunların yanında böbrek taşını düşürmeye yardımcı olan andız pekmezi idrar tutukluğunu önleyerek yetişkinlerdeki alt ıslatma sorununu çözmeye yardımcı olur.

+ There are no comments

Add yours