BlizzCon 2023’te Gösterilen Fragmanlar

Estimated read time 3 min read

BlizzCon 2023 açılış seremonisi dün akşam gerçekleştirildi. Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasının ardından gerçekleştirilen ilk program olmasıyla da önem arz ediyordu. Blizzard Başkanı Mike Ybarra’nın açılış konuşmasıyla başlayan programda, kendisinden sonra sözü Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer aldı. Her ikisi de gerek Blizzard’ın oyun dünyasındaki yeri ve öneminden gerekse Blizzard’ın Xbox ailesine katılmasından duydukları memnuniyetten bahsettiler. Mike Ybarra, “Yeni bir dönem başlıyor” diyerek önümüzdeki dönemde yeni bir sayfa açacaklarının da altını çizdi.

Açılış konuşmalarının ardından yeni oyunlar, eski oyunlara yeni içerikler, ek paketler ile ilgili videolar bekliyordu bizleri. Hangi fragmanlar gösterilmiş, hep beraber göz atalım isterseniz:

Overwatch 2

Programın ilk fragmanı Overwatch 2’den geldi. Önce yapılacak değişikliklerden bahsedildi. Sonra da yeni kahramanımız Mauga ile tanıştık. Kendisi epey renkli bir karakter, kahkahası bitmek bilmeyecek gibi görünüyor 🙂 Tank sınıfı karakterlerle oynamayı sevenler için yeni bir alternatif daha var artık.

Overwatch şampiyonasından K-Pop grubu LE SSERAFIM ile yapılan iş birliğine ve önümüzdeki dönemde Overwatch oyuncularını ne gibi yeniliklerin beklediğine, farklı konular hakkında da bilgiler paylaşıldı. Önümüzdeki yıl birçok içerik bizleri bekliyor. Bunların detaylarını da panelde paylaşacaklarını söylediler.

Diablo IV

Overwatch sonrasında sıra bu yıl oyun severlerle buluşan ve Blizzard tarihinin en iyi çıkış yapan oyunu olmayı başaran Diablo IV’e geldi; genişleme paketi Vessel of Hatred duyuru fragmanıyla arz-ı endam etti. Genişleme paketinde Diablo 2’den tanıdığımız bir bölgeye yol alacak, Mephisto’ya neler olduğunu ve Sanctuary ile ilgili neler planladığını öğrenmeye çalışacağız. Ek pakette yepyeni bir karakter sınıfına yer verileceğini de öğrenmiş bulunuyoruz.

Uzun lafın kısası, Diablo IV yolculuğumuz Vessel of Hatred ile kaldığı yerden devem edecek. Ama bunun için bir süre beklememiz gerekiyor. Vessel of Hatred, önümüzdeki yılın sonlarında oyun severlerle buluşacak.

Hearthstone

Önümüzdeki yıl Mart ayında 10. yıldönümünü kutlamaya hazırlanan Hearthstone da Showdown in the Badlands sinematik fragmanıyla programda yerini aldı. Eğlenceli bir fragman hazırlamışlar bence. Showdown in the Badlands, 14 Kasım’da çıkıyor.

Warcraft Rumble

Hearthstone Shoddown in the Badlands sonrasında sıra Warcraft serisinin mobil şubesi Warcraft Rumble’a geldi, çıkış fragmanıyla karşımızdaydı. Kule savunma tarzı oyunları seviyorsanız bir göz atabilirsiniz.

World of Warcraft

World of Warcraft, neredeyse 20 yıldır bizlerle. İnişli çıkışlı dönemler yaşadı, yaşıyor. Ama her hâlükârda türünün en uzun süreli ve en çok oynanan örneklerinden birisi olmaya devam ediyor. Blizzcon 2023’te de yeni duyurular bizleri bekliyordu. WoW Cataclysm Classic de onlardan birisiydi.

WoW cephesinde bizleri bir başka duyuru daha bekliyordu. Yeni genişleme paketi The War Within, sinematik bir fragmanla duyuruldu. Bu paketle birlikte Worldsoul Saga da başlamış olacak. Çıkış takvimi Sonbahar 2024 olarak paylaşıldı.

Kaynak: https://oyungezer.com.tr/ ‘ye Teşekkür Ederiz

+ There are no comments

Add yours