Blog

Estimated read time 6 min read
Güncel Haberler

İstanbul Sözleşmesi’nin Feshine Karşı Yapılan İptal Başvurusu Bugün Danıştay’da Görüşülecek.

Kadın örgütlerinin, İstanbul Sözleşmesi’nin feshine karşı yaptığı iptal başvurusu bugün Danıştay 10. Dairesi’nde görüşülecek. Kadın örgütleri, dava öncesinde Danıştay önünde ortak basın açıklaması yaptı. Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’ndan Elif Bilgiç, “Kadınlara yönelik ayrımcılığı körükleyerek erkeklere hizmet eden yasalara ve karar mekanizmalarına itiraz ediyoruz. Buradayız çünkü kadınların maruz kaldığı ayrımcılık ve şiddetin en çok kendi hayatlarımızdan tanığıyız ve kadınlar lehine bu hukuk düzenini dönüştürmek için mücadeleye her yerde devam edeceğiz” dedi.

Estimated read time 4 min read
Ekonomi

Fransız LVHM, Amerikan mücevher markası Tiffany & Co’yu 16.2 milyar dolara satın alarak daha önce nüfuz edemediği üst düzey lüks mücevher pazarına girdi.

Fransız lüks mal şirketi LVMH, Amerikan mücevher markası Tiffany & Co.’yu 2019’da 16,2 milyar dolara satın aldı. Satın alma, LVMH’nin daha önce nüfuz edemediği üst düzey mücevher pazarına girmesine izin verdi. LVMH, Tiffany & Co.’yu satın alarak pazar erişimini genişletmeyi başardı.

Estimated read time 1 min read
Ekonomi

‘İlk 100’ savunma devi arasında 4 Türk şirketi

Türk savunma sanayiinin dünyadaki hızlı yükselişi sürüyor. Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü’nün (SIPRI) hazırladığı, geçen yıl en çok silah ve askeri hizmet satışı yapan ilk 100 savunma sanayii şirketi listesine 4 Türk firması birden girdi.

Estimated read time 1 min read
Güncel Haberler

Katar ile 12 anlaşma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite’nin 9’uncu toplantısına ve Körfez İş Birliği Konseyi 44. Zirvesi’ne katılmak üzere dün Katar’a geldi.

Estimated read time 3 min read
Güncel Haberler

Fon vurgununu ‘kanıt’ gösterdi

Fon dolandırıcılığı, 14 yıl önce DenizBank’ın farklı şubelerinde yaşanan zimmet olayı davasının Yargıtay’daki dosyasına girdi. Bu son olayın, usulsüz işlemlere bankanın göz yumduğunu gösterdiği iddia edildi.

Estimated read time 1 min read
Güncel Haberler

Osmaniye’de 23 kişi tutuklandı

Osmaniye’de polisin yaptığı asayiş uygulamalarında çeşitli suçlardan yakalanan 23 kişi tutuklandı. Uygulamalarda 6 ruhsatsız tabanca, 1 ruhsatsız tüfek, 3 ruhsatsız kurusıkı tabanca, 87 muhtelif fişek, 5 bin 200 TL kumardan elde edilen para, 80.89 gram uyuşturucu madde ve 13 uyuşturucu hap ele geçirildi. Hırsızlık olaylarında ise 3 çalıntı araç, 2 motosiklet ve 4 akü ele geçirildi. Yakalanan şahıslar adliyeye sevk edildi ve 23 şüpheli tutuklandı.

Estimated read time 4 min read
Güncel Haberler

‘Gazze imtihanını BM geçemedi’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İSEDAK 39. Bakanlar Oturumu’nda, “Gazze Filistinlilerindir, ebediyen öyle kalacaktır. Gazze kasabı olan Netanyahu yargılanacaktır” diye konuştu.

Estimated read time 3 min read
Güncel Haberler

‘İş birliği’ teklifine İYİ Parti’den ret

CHP’nin ‘yerel seçimlerde iş birliği’ teklifini görüşen İYİ Parti Genel İdare Kurulu, partinin yerel seçimlere “hür ve müstakil” olarak girmesini kararlaştı. Oy çokluğu ile alınan ret kararını İYİ Parti Sözcüsü Zorlu açıkladı.