Güncel Haberler

Bodrum’da kuvvetli yağış sonrası evler ve yollar su altında kaldı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde kuvvetli yağış sonrası dere taştı ve çevresindeki evler ile yollar su altında kaldı. İtfaiye ekipleri, evde mahsur kalan 4 kişi ve 1 kediye yardım etti. Yağış nedeniyle yollarda su birikintileri oluştu ve ağaçlar devrildi.

Bodrum’da kuvvetli yağış sonrası evler ve yollar su altında kaldı

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde, kuvvetli yağışla birlikte taşan derenin çevresindeki ev ve yollar su altında kaldı. Evde mahsur kalan 4 kişi ve 1 kediyi, itfaiyeciler kurtardı.

Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü Muğla için yaptığı uyarının ardından Bodrum ilçesinde gece saatlerinden itibaren yağış etkili oldu. Yağmur, öğle saatlerinde etkisini arttırırken; zaman zaman dolu yağdı. Bitez Mahallesi’nde kuvvetli yağış sonrası dere taştı. Dere yatağının çevresindeki ev ve yolları su bastı. Bir evde mahsur kalan 4 kişi ile 1 kedi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Kurtarılan kişilerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Yağışla birlikte yollarda su birikintileri oluşurken, sürücüler de zor anlar yaşadı. Gümbet Mahallesi Zengin Hüseyin Sokak’ta ise çok sayıda ağaç devrildi, sokak trafiğe kapatıldı. Belediye ekipleri, su birikintilerinin tahliyesi için çalışma başlatırken, tıkanan mangalları da temizledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL