Magazin

Bruce Willis’in kızından duygusal paylaşım! ‘Bugün gerçekten babamı özledim’

Önce bilişsel yetenekleri ortadan kaldıran afazi teşhisi konulan, daha sonra demansa yakalandığı ortaya çıkan Bruce Willis, eski eşi Demi Moore’la ilişkisinden dünyaya gelen kızı Rumer Willis’in duygu yüklü paylaşımıyla gündem oldu. ABD’li aktör, geçtiğimiz nisan ayında Rumer’in doğum yapmasıyla dede olma mutluluğu yaşamıştı.

Bruce Willis’in kızından duygusal paylaşım! ‘Bugün gerçekten babamı özledim’

Emmy ve Altın Küre ödüllü Bruce Willis’e, Mart 2022’de beynin bazı bölgelerinde meydana gelen işlev bozukluğu sebebiyle ortaya çıkan konuşma, konuşulanı anlama ve okuma-yazma gibi becerileri etkileyen afazi teşhisi konmuştu.

Holywood yıldızının ailesi, geçtiğimiz şubat ayında ise 68 yaşındaki oyuncunun frontotemporal demansa yakalandığını duyurmuştu.

YORUM VE BEĞENİ YAĞDI

Eski eşler Demi Moore ile Bruce Willis’in 1988’de dünyaya gelen kızları Rumer Willis, sosyal medya hesabından “Bugün babamı gerçekten özledim” mesajı ile paylaştığı fotoğrafla dikkat çekti.

100 binden fazla beğeni alan ve çok sayıda yorum galen nostaljik karede; Rumer, üzerinde beyaz elbisesiyle babasının kucağında görülüyor. Genç Bruce Willis’in ise yüzü gülüyor.

BRUCE WILLIS’İN DEDELİK SEVİNCİ

Rumer Willis, geçtiğimiz nsian ayında bebek sahibi oldu. İlk kez annelik heyecanı yaşayan 34 yaşındaki Willis, sosyal medya hesabında bebeğinin ilk karesini yayınlamıştı.

Willis, “Louetta Isley Thomas Willis” notunu düşerek, kızının adını da açıklamıştı.

FRONTOTEMPORAL DEMANS NEDİR?

Ön ve temporal loblardaki sinir hücrelerinin dejenerasyonu sonucunda oluşan FTD’nin belirtlileri arasında kişilik değişimi, duygusal kararsızlık, dili ifade etmede yaşanan güçlükler, algı ve hafıza sorunları yer alır. Frontotemporal demans yaşayan hastalar kendilerini sosyal hayattan izole ederler. Diğer bunama hastalıklarında olduğu gibi FTD’li kişilerde de duygusal patlamalar, kişilik değişikliği, yabancılara aşırı yakınlık sergileme veya kas işlev bozuklukları oluşabilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL