Güncel Haberler

CHP lideri Özel, AYM önünde konuştu: Erdoğan liderliğinde bir kalkışma var

Yargıtay’ın AYM’ye yönelik hamlesi kamuoyunda büyük tartışma yaratırken, Anayasa Mahkemesi önünde açıklama yapan CHP lideri Özgür Özel dikkat çeken ifadeler kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuyla ilgili yorumlarına tepki gösteren Özel, “Erdoğan’ın açıklamalarına kadar bu bir yargı kriziydi ancak bunun Erdoğan eliyle anayasal düzenin ortadan kaldırılmaya çalışılması, halkın iradesine karşı Erdoğan liderliğiyle bir kalkışma hazırlandığı anlaşılıyor” dedi.

CHP lideri Özel, AYM önünde konuştu: Erdoğan liderliğinde bir kalkışma var

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBB’nin çağrısıyla avukatların Sıhhiye’den başlattığı yürüyüşe destek verdi. Anayasa Mahkemesi önünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yargıtay’ın AYM hamlesiyle ilgili sözlerine tepki gösteren Özel, “Erdoğan’ın açıklamalarına kadar bu bir yargı kriziydi ancak bunun Erdoğan eliyle anayasal düzenin ortadan kaldırılmaya çalışılması, halkın iradesine karşı Erdoğan liderliğiyle bir kalkışma hazırlandığı anlaşılıyor” dedi.

ANAYASA MAHKEMESİ ÖNÜNDE KONUŞTU

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunması ile ilgili Anayasa Mahkemesi önünde açıklama yaptı.

“ERDOĞAN LİDERLİĞİNDE BİR KALKIŞMAYLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

Özel şu ifadeleri kullandı; “Cumhurbaşkanının dün uçakta kullandığı ve bugün sabah 10’a kadar ambargolu olan ifadeler bir yargı kriziydi. Ama bugün sabah 10’da Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarını duyduktan sonra bunun Erdoğan liderliğinde anayasal rejimin ortadan kaldırılması ve bir kalkışmayla karşı karşıya olduğumuz anlaşılıyor.”

Ayrıntılar geliyor…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL