Güncel Haberler

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Meksika’ya taziye mesajı gönderdi

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Meksika’da meydana gelen ani kasırga felaketi nedeniyle Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador’a bir taziye mesajı gönderdi. Xi, felaketin neden olduğu ağır can ve mal kaybı nedeniyle üzüntüsünü ifade ederek, hayatını kaybedenler için taziyelerini iletti ve kasırgadan etkilenen bölgelerdeki insanlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Ayrıca, afetten etkilenen bölgelerdeki insanların zorlukları aşacağına ve yurtlarını yeniden inşa edeceklerine olan inancını dile getirdi.

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Meksika’ya taziye mesajı gönderdi

BEİJİNG, 30 Ekim (Xinhua) — Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Meksika’da ağır kayıplara neden olan ani kasırga felaketi nedeniyle Pazar günü Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador’a bir taziye mesajı gönderdi.

Xi mesajında, Meksika’nın Guerrero eyaleti ile diğer bölgelerde meydana gelen, ağır can ve mal kaybına yol açan kasırga felaketi nedeniyle üzüntüsünü ifade etti.

Çin hükümeti ve halkı adına, hayatını kaybedenler için taziyelerini ileten Xi, yaslı ailelere başsağlığı ve kasırgadan etkilenen bölgelerdeki insanlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Xi ayrıca, afetten etkilenen bölgelerdeki insanların zorlukları aşacağına ve yurtlarını yeniden inşa edeceklerine olan inancını dile getirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL