Sağlık

Cosmelan / dermamelan

Cosmelan / dermamelan Konu hakkında detaylı ve güncel bilgiler için bu makaleyi okuyun

Cosmelan / dermamelan

Ciltteki lekelenmelerin esas sebebi cilde rengini veren melanin miktarının aşırı şekilde artması ve düzensiz dağılımıdır. Genetik faktörler, güneş, gebelik, hormonlar ve ilaçlar gibi durumlara bağlı olarak bu lekeler oluşabilmektedir.

Oluşan bu lekelerin başında gebelik maskesi dediğimiz melazma, çiller, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri ve postinflamatuar hiperpigmentasyon gelir.

İşte melaninden kaynaklı bu kahverengi ve siyah lekelere Cosmelan ve Dermamelan maske ile müdahale edilebilmektedir.

Cosmelan/Dermamelan oluşmuş lekelerde, tıpkı kimyasal peeling yönteminde olduğu gibi soyulma ile lekelerin açılmasını ve ortadan kaybolmasını sağlayan bir işlemdir. Ancak kimyasal peelinglerde olduğu gibi şiddetli bir soyulmaya sebep olmaz.

Cosmelan/Dermamelan Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabilir?

Cosmelan vücutta leke bulunan birçok sorunlu bölgede başarılı sonuçlar elde ettiğimiz bir işlemdir.

Özellikle uygulanan bölgeler ise;

Yüz bölgesindeki lekeler,

Boyun ve dekolte bölgesinde ortaya çıkan lekeler ve renk dengesizlikleri,

Bacaklar, kollar ve elde görülebilen lekeler,

Karın bölgesinde ortaya çıkan lekeler

Cosmelan/Dermamelan Maske Nasıl Etki Eder?

Cosmelan maske, ciltte meydana gelen lekelenmelere sebep olan melanin yapısını kontrollü olarak dengelemeyi sağlar. Bu aşamada melanin miktarının azalması ile pigmentasyonu baskılar.

Lekelerin kontrollü şekilde açılmasının yanı sıra özellikle cilt kalitesinin artması ve ince çizgilerin de azalmasını sağlamaktadır. Gözeneklerde doğal bir sıkılaşma sağlayarak cildin çok daha pürüzsüz ve sağlıklı şekilde görünmesine de destek olmaktadır.

Cosmelan/Dermamelan Maske Nasıl Uygulanır?

Cosmelan maske, özel kliniklerde ve alanında uzman kişilerce uygulanmalıdır.

İşlem için ilk olarak cildin derinlemesine temizlenmesi gerekmektedir. Ardından maske tüm yüze homojen bir şekilde titizlikle uygulanır. Bu maske yüzde kişinin cilt tipine göre yaklaşık olarak sekiz ila on saat arasında kalmalıdır.

Maske 8-10 saatin sonunda kişinin kendisi tarafından ılık suyla yıkanarak ciltten arındırılır. İşlemden sonra uygulanması gereken kremler ise kişiye detaylı olarak anlatılır. İşlemin doğru şekilde uygulanması neticesinde iki ila dört hafta arasında lekelerde yüzde 70-90 oranında açılma gözlemlenmektedir.

Cosmelan/Dermamelan Maske Kimlere Uygulanmaz?

Cosmelan/Dermamelan maske gebe ve emzirenlerde, maskenin içeriğindeki herhangibir maddeye alerjisi olanlar ve yüzünde aktif bir enfeksiyon olan kişilere uygulanmaz.

Kaynak: https://www.doktorsitesi.com’ a Teşekkür Ederiz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL