Güncel Haberler

Damadı parayla gelini altınla kapladılar! Takılan paraları 16 kişi saydı, dudak uçuklatan tören

Van’da Gevdan Aşiretinin görkemli düğün törenine 5 bin kişi katıldı. Gelin ve damada takılan takı ise dudak uçuklattı. 9 bin kişinin katıldığı düğünde takı töreni saatlerce sürdü.

Damadı parayla gelini altınla kapladılar! Takılan paraları 16 kişi saydı, dudak uçuklatan tören

Gevdan Aşiretinden iş adamı Orhan ve Burhan Yacan’ın kardeşi Ayhan Yacan, Alan Aşiretinden Mehmet Kara’nın kızı Elif Kara ile dünya evine girdi. Yurt içi ve yurt dışından 5 bin kişinin katılım sağladığı düğün, son dönemlerin en yoğun katılımlı düğünü olurken, gelin ve damada takılan takılar ise dudak uçuklattı.

3,5 ton etin tüketildiği düğüne aşiret liderleri, kanaat önderleri, STK başkanları, iş insanları ve çok sayıda davetli katıldı.

16 KİŞİ PARALARI SAYDI

Yaklaşık 5 saat süren takı sonunda damada yaklaşık 4 milyon TL nakit, geline ise kilolarca altın takılırken, masaya konulan paraları ise 16 kişi saydı.

Düğün töreni sonunda katılımcılara teşekkür eden toy büyüğü Seyithan Bayram, gelin ve damada bir ömür mutluluklar dilerken, damadın abisi Burhan Yacan ise düğüne yurt içi ve yurt dışından binlerce kişinin katılım sağladığını belirtti.

Yacan, “Düğünümüze İran, Irak, Almanya ve Belçika gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye’nin farklı şehirlerinden katılım oldu. İki gün süren düğünümüzde yaklaşık 9 bin kişiye yemek ikramı yapıldı. Bizleri bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

1/7

2/7

3/7

4/7

5/7

6/7

7/7

Hayatlarının en mutlu gününü yaşadıklarını aktaran Elif Kara ve Ayhan Yacan çifti de düğünlerine iştirak eden herkese teşekkür ettiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL