Güncel Haberler

DEM Parti iş birliği için kapıyı araladı

DEM Parti (Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi), Parti Meclisi (PM) toplantısı sonrasında açıkladığı sonuç bildirisiyle “yerel seçim iş birliğine” kapı araladı.

DEM Parti iş birliği için kapıyı araladı

ANKARA Milliyet – 10 maddelik sonuç bildirisinde, “yerel seçim iş birliğine” zemin hazırlayan bazı maddeler dikkat çekti. Bildiride PM’de yürütülen tartışmalar sonucunda yerel seçimlere dair izlenecek yol haritasının açığa çıktığı belirtilirken, “kent uzlaşısı” kavramına vurgu yapılarak, “Siyasi partiler arasında diyalog ve müzakerelere kıymet biçiyoruz” denildi.

Bildiride şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye’nin batısında ise tüm toplumsal taraflar ve siyasi aktörlerle görüşmek, müzakere etmek, birlikte yürümek, ortak mücadeleyi örecek Kent Uzlaşısı zeminini oluşturmayı öncelikli görev olarak görüyoruz. Başta Emek ve Özgürlük İttifakının tüm bileşenleri olmak üzere yerel yönetimleri bir rant dağıtma merkezi haline getiren anlayışın karşısında halkçı, ekolojik, kadın özgürlükçü çizginin biçim verdiği bir yerel yönetim anlayışını ve bu çizgiyi benimseyen tüm toplumsal, siyasal dinamiklerle güçlendirecek, ortak- kolektif bir alternatif anlayışın büyütülmesi için rolümüzü oynayacağız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL