Güncel Haberler

Devlet Bahçeli’den 50+1 Çıkışına Cevap: “Bizim Söylediklerimiz Değişmemiştir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçilmek için 50+1 şartının değişmesi gerektiğini söylemişti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çıkışı sonrasında ilk kez açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni …

Devlet Bahçeli’den 50+1 Çıkışına Cevap: “Bizim Söylediklerimiz Değişmemiştir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçilmek için 50+1 şartının değişmesi gerektiğini söylemişti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çıkışı sonrasında ilk kez açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni anayasa isteğini de yeniden dile getirerek, cumhurbaşkanlığı seçimi için yüzde 50+1 şartının değişmesinin ‘isabetli olacağını’ vurgulamıştı.

Erdoğan’ın açıklamaları sonrasında tüm gözler MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye çevrilmişti. Bahçeli, eski sözlerine hatırlatarak 50+1’in gerekli olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı sisteminin meşruiyetinin yüzde 50+1 olduğunu vurgulayan Bahçeli, yeni anayasa çalışmalarında bu maddeler üzerine karşılıklı istişare yapabileceklerini de sözlerine ekledi.

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sonrasında ‘Erdoğan, Bahçeli’yi sırtından atacak’ yorumlarına ise sert tepki gösterdi. Bahçeli, siyasi hayatı boyunca kimsenin sırtına binmediklerini kimseyi de sırtına bindirmediklerini söyledi.

Devlet Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi’nin yancı bir parti olmadığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: https://onedio.com/ ‘a Teşekkür ederiz…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL