Sağlık

Diş çekimi tedavisi neden yapılır, nasıl yapılır?

Diş çekimi tedavisi neden yapılır, nasıl yapılır? Konu hakkında detaylı ve güncel bilgiler için bu makaleyi okuyun

Diş çekimi tedavisi neden yapılır, nasıl yapılır?

Diş çekimi pek çok hasta için kulağa korkutucu gelen bir tedavidir. Ancak genellikle diş çekimi düşünülenin aksine acısız ve kısa süren bir işlemdir.

Özellikle çocuk hastalar için korku kaynağı olan diş çekimi aileler tarafından bir tehdit kaynağı olmamalıdır. Sallanan bir süt dişinin dahi çekiminin çocuk hastalarımızın korkusu nedeniyle saatler ya da seanslar sürebildiği göz önünde bulundurulduğunda; çocuk hastayı zorlayarak diş tedavisi, diş çekimi yapılması oldukça travmatik ve üzücü sonuçlar doğurabilir.

Çok kısa sürede ağrı ve acı hissetmeden diş çekimi yapmak mümkündür. Bu nedenle çocuğunuz hazır olduğunda lokal anestezi (çekim bölgesinin uyuşturulması) ve çekim işlemi sırayla gerçekleştirilir. Peki çocuğunuz ne zaman bu işlem için hazır olur? Bu cevabı pedodontistiniz ile birlikte bulabilirsiniz.

Günümüzde lokal anestezi için oldukça ağrısız ve konforlu yöntemler kullanılmaktadır.

Peki diş çekimi tedavisi neden yapılır? Bu sorunun çok syıda yanıtı var ancak özetle söyleyebiliriz ki çekim başka bir tedavinin uygun olmadığı dişler ve/veya hastalar için uygulanır. Bu nedenlerin bir kısmı tıbbi nedenler (sağlık sorunları, hastalıklar) oluşturur. Unutulmamalıdır ki eğer bir dişin çekilmesi gerekiyorsa ağız içinde kalmaya devam etmesi size zarar verici hale gelebilir. Bu konuda korkularınızı yenmek ya da diş çekiminin gerekliliğini anlamak için hekiminize danışmanız uygun olur.

Kaynak: https://www.doktorsitesi.com’ a Teşekkür Ederiz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL