Sağlık

Excimer laser ile ilgili soru – cevap

Excimer laser ile ilgili soru – cevap Konu hakkında detaylı ve güncel bilgiler için bu makaleyi okuyun

Excimer laser ile ilgili soru – cevap


Excimer lazer Ameliyatı Acıtır mı?

Korkmayın! Lazer göz ameliyatı canınızı hiç acıtmayacak! Lazer göz ameliyatı tamamen ağrısızdır. Tüm hastalara ameliyattan yaklaşık 15 dakika önce anestezik göz damlası verilir.

Lazer göz ameliyatı kimlere yapılmaz?

Sjogren sendromu, romatoid artrit, lupus gibi romatizmal hastalıkları olanlar ve kuru göz sendromu olanlar. Hamile ya da emziren kadınlar. Gözlük derecelerinde ilerleme olanlar lazer göz tedavisi için uygun aday değillerdir. Keratokonus, katarakt, glokom ile bazı retina ve göz siniri hastalıkları bulunanlar lazer ile gözlükten kurtulma tedavileri için uygun aday değillerdir.

Excimer lazer nasıl yapılır?

Lasik yöntemi en sık uygulanan yöntemdir. Bu yöntemde Korneanın üst yüzeyinde ince bir tabaka kesilir, kapak şeklinde kaldırılır ve altta kalan kornea yüzeyine Excimer lazer uygulanarak gözdeki kırma kusuru (Miyop,Hipermetrop, Astigmat) düzeltilir. Bu yöntem damla anestezisi ile yapılır ve ağrılı değildir.

2 kez lazer göz ameliyatı olur mu?

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr.Zafer Söyük bilgilendiriyor: “Lazer ameliyatı 2.kez yapılabilmektedir ancak, günümüz teknolojisi ile lazer ameliyat sonrası gözde numara kalma oranı oldukça düşüktür.

Kaynak: https://www.doktorsitesi.com’ a Teşekkür Ederiz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL