Güncel Haberler

Fatih Altaylı, sosyal medya paylaşımları nedeniyle yurt dışı çıkış yasağıyla adli kontrol altına alındı

Gazeteci Fatih Altaylı, sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle hakkında başlatılan soruşturma sonrasında savcılığa ifade verdi. İfadesinin ardından yurt dışı çıkış yasağı ve imza şartıyla adli kontrol talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Fatih Altaylı, sosyal medya paylaşımları nedeniyle yurt dışı çıkış yasağıyla adli kontrol altına alındı


SOSYAL medyadaki paylaşımları nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan gazeteci Fatih Altaylı savcılıktaki ifadesinin ardından yurt dışı çıkış yasağı şeklinde adli kontrol talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca gazeteci Fatih Altaylı’nın bazı sosyal medya paylaşımları nedeniyle “suçu ve suçluyu övme” ve “halkın bir kesimini kin ve düşmanlığa alenen tahrik ve aşağılama” suçlarından şüpheli sıfatıyla ifadeye çağırmıştı. Altaylı, bugün sabah saatlerinde savcılığa gelerek ifade verdi. Altaylı’yla birlikte Prof. Dr. Celal Şengör de destek olmak için savcılığa geldi.

Yaklaşık 1 saatlik ifadesinin ardından Fatih Altaylı, yurt dışı çıkış yasağı ve imza şartı şeklinde adli kontrol talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL