Filistinli Siviller Ölüyor Ama ABD Filistinlilerin Ülkeye Girmelerini Yasaklayacak!

Estimated read time 2 min read

İsrail-Filistin savaşı devam ederken İsrail saldırıları ile tüm dünyadan tepki alıyor. Dünyanın her yerinde İsrail’in işlediği savaş suçları konuşulurken ABD Filistin vatandaşlarını ilgilendiren tasarıyı duyurdu.

İsrail ordusu tarafından Gazze’ye saldırılan devam ederken ABD’den Filistinlere açıklama geldi.

İsrail ordusu Gazze’ye yaptığı saldırılar ile savaş suçu işlemeye devam ediyor. İsrail ordusu dün çocuk hastane ve okul bombalayarak dünyadan tepkiler almaya devam ediyor.

ABD ise bu saldırılar devam ederken Filistinlilerin ABD’ye vize almasını engelleyecek ve ülkede bulunan Filistinlilerin sınır dışı edilmesinin önünü açabilecek yasa tasarısı hazırladı.

Eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde, İçişleri Bakanlığı Sekreteri Ryan Zinke, “Aşırıcılıktan Koruma Yasası” adlı tasarıyı Amerikan vatandaşlarının güvenliği için hazırladıklarını söyledi.

Kongre’de 10 üyenin imza attığı tasarının yasalaşması durumunda ABD İç Güvenlik Bakanlığının, Filistin pasaportu olanlara sığınma hakkı vermesini engelleyecek.

Ryan Zinke tasarı ile ilgili “Koşullar, göç sistemimize yönelik tehditler ve dünyanın her yerindeki iltica, sığınma ve vize süreçlerini kötüye kullanan teröristlerin geçmişi göz önüne alındığında, bu tasarıdaki gereklilikler Amerikalıları güvende tutmak için zorunludur.” açıklaması yaptı.

Kaynak: https://onedio.com/ ‘a Teşekkür ederiz…

+ There are no comments

Add yours