Spor

Fırat Aydınus derbi hakemini yorumladı: ”Büyük şans”

Hürriyet spor yazarı ve eski hakem Fırat Aydınus, ligde oynanacak Beşiktaş – Fenerbahçe derbisinin hakemini değerlendirdi.

Fırat Aydınus derbi hakemini yorumladı: ”Büyük şans”

Eski hakem ve Hürriyet köşe yazarı Fırat Aydınus, Süper Lig’de oynanacak Beşiktaş – Fenerbahçe maçının hakemi Atilla Karaoğlan’ı değerlendirdi. 

İşte Fırat Aydınus’un o yazısı;

”ENDONEZYA’DAN GELİP YÖNETMESİ AVANTAJ”

”Atilla Karaoğlan bundan önceki derbisine Macaristan’daki U17 şampiyonasından gelip çıkmıştı. İlk defa görev alacağı Beşiktaş-Fenerbahçe derbisine de yine Endonezya’daki U17 Dünya Kupası’ndan gelip çıkacak.

Yaklaşık 1 aydır orada olması bu süre içinde Fenerbahçe’nin veya Beşiktaş’ın maçlarında görev yapmadan bu maça atanması onun için avantajdı. Hatta Atilla Karaoğlan’ın bu maçta görevlendirilmesi için yapay zekaya dahi gerek yoktu.

BU MAÇ DERBİ HAKEMİ OLMASI İÇİN BÜYÜK ŞANS

Malum derbi denince Halil Umut Meler’den başka isim yokken Atilla Karaoğlan’ın çıkacağı bu maç derbi hakemi olarak devam etmesi için büyük bir şans. O gün itibari ile gerek hava şartları gerek yeni yönetimi ile Beşiktaş’ın ilk maçının derbi olması, F.Bahçe’nin de var olan oyunu ve puan cetvelindeki konumunu koruma arzusu içinde olması bu maçın seviyesine biraz daha yükselten, zor kılan kriterler olarak öne çıkıyor.

Atilla Karaoğlan’ın full bir şekilde odaklanıp konsantrasyonunu sağlaması gereken bir maç olacak. Gerek futbolcuların gerekse hakemin katkılarıyla son zamanlarda şahit olmadığımız gibi derbi gibi derbi seyrederiz inşallah. Allah Atilla Karaoğlan’a hakem şansı versin.”

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU

Kaynak: Sporx’e Teşekkür Ederiz…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL