Ekonomi

FNSS, 300. STA’yı TSK’ya teslim etti

FNSS firması, Silah Taşıyıcı Araçlar Projesi kapsamında 300. aracı Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim etti. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yürütülen teslim törenine Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve savunma sektörü temsilcileri katıldı. FNSS, projede yerli alt yükleniciler ve alt sistemler kullanarak uluslararası kapsamı minimize etti ve 500’den fazla yerli paydaşa katkı sağladı.

FNSS, 300. STA’yı TSK’ya teslim etti

FNSS 300’üncü STA’yı TSK’ya teslim etti

ANKARA – FNSS firması Silah Taşıyıcı Araçlar Projesi kapsamında 300’üncü aracı Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim etti.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yürütülen “STA Projesi 300. Araç Teslim Töreni”, Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve savunma sektörü temsilcilerinin katılımı ile FNSS Savunma Sistemleri Gölbaşı tesisinde gerçekleşti.

STA Projesi teslimatları kapsamında değerlendirmelerde bulunan SSB Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün “Projenin başında uluslararası kapsamın proje sonundaki uluslararası kapsamla karşılaştırıldığında minimize edilmiş olması bir veya iki bileşen dışında tamamen yerli, alt yüklenicilerin ve alt sistemlerin kullanılmış olması, 500’ün üzerinde yerli paydaşın kullanılmış olması. Ülkemizdeki var olan tüm altyapıların değerlendirilerek projenin sürdürülmesine katkı sağlayan Başta Savunma Sanayii Başkanlığı personelimize, Kara Kuvvetlerimize; proje subaylarımıza, FNSS şirketimize tüm projede sorumluluk alan alt yüklenicilerimize hepsine ayrı ayrı canı yeniden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL