Sağlık

Gebelikte güvenlik noktalarından geçiş

Gebelikte güvenlik noktalarından geçiş Konu hakkında detaylı ve güncel bilgiler için bu makaleyi okuyun

Gebelikte güvenlik noktalarından geçiş

Havaalanları, alışveriş merkezleri ve bazı kamu binaları girişinde yer alan güvenlik cihazları bizleri tedirgin ediyor. Bu durumda kapılardan geçmemek için biraz inatçı davranabiliyoruz. Bu güvenlik cihazları temelde iki çeşittir. Kapı şeklinde dizayn edilmiş metal dedektörleri ve valizlerimizin geçirildiği x-ray kapı cihazları. Kapı şeklinde olan güvenlik noktaları kesinlikle radyasyon içermez. Metal objeleri tanımlamak için düşük yoğunluklu bir manyetik alan içerir ki bu alanın gebeliğinize ve bebeğinizin sağlığı üzerine herhangi bir negatif etkisi bulunmamaktadır. Rahatlıkla geçebilirsiniz, söylüyorum.

Valiz ve çantalarımızı kontrol etmek için kullanılan cihazlar ise ölçülemeyecek düzeyde düşük oranda radyasyon içerir. Bu cihazlardan kendimiz geçmiyoruz ve eşyalarımızın geçmesi durumunda da biriken ve eşyalarımızı kirleten bir radyasyon bulaşı olmamaktadır. Bu cihazlarda hastanede kullandığımız x-ray makineleri gbi yüksek dozda radyasyon yayılımı yapmazlar. O yüzden rahat olalım.

Güvenlik görevlilerini üzmeyelim, bu cihazlara yaklaşacak olmaktan dolayı kendimizi de yıpratmayalım. Belirtilen talimatlara uygun şekilde bu noktalardan geçip yolculuğumuzun ya da günümüzün keyfini çıkaralım…

Kaynak: https://www.doktorsitesi.com’ a Teşekkür Ederiz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL