Güncel Haberler

Hakkari’de uyuşturucu operasyonu: Metruk binalar yıkıldı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde polis ekipleri, uyuşturucu bağımlılarının sıklıkla kullandığı metruk binalara operasyon düzenledi. Ekipler, baskınlar sırasında uyuşturucu içenleri aradı ve kullanılan alanları yıkarak imha etti. Yapılan çalışmaların vatandaşların huzuru ve güvenliği için devam edeceği belirtildi.

Hakkari’de uyuşturucu operasyonu: Metruk binalar yıkıldı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde polis ekipleri, metruk binalara baskın düzenlerken her yerde uyuşturucu içenler arandı, tüm kullandıkları alanları tek tek yıkıldı.

Son dönemlerde Yüksekova ilçesinin farklı noktalarda uyuşturucu bağımlıların artmasıyla Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerini harekete geçirdi. Ekipler bina ve arazilerde arama-tarama çalışmalarını yaptı. Vatandaşlar tarafından sürekli şikayet haline gelen durumdan dolayı harekete geçen polis, ilçenin Güngör ve Cumhuriyet mahallesindeki kuyular, metruk binalar ve daha çok kaldıkları farklı noktalara operasyon düzenlendi. Ekipler tarafından tespit edilen yerler bir daha kullanmasın diye o alanlar yıkılarak imha edildi. Ekipler daha sonra operasyon düzenlediği mahallelerde yol kontrolünü yaptı. Polis ekiplerine yaptıkları çalışmaları yerinde bir çalışma olduğunu belirten mahalle sakinleri, “Çok güzel bir çalışma oldu. Ekipler ilçenin en büyük sıkıntısı için harekete geçtiler şuna her yerin kontrolünü sağlamak için çalışıyorlar. Allah hepsinden razı olsun. Bundan sonra böyle devam eder bu çalışma” dediler.

Ekipler ise vatandaşın huzuru ve güvenliği için bu çalışmaların devam edeceğini belirtti. – HAKKARİ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL