Haluk Bilginer’in Başrolde Olduğu “The Turkish Detective” Dizisinin Yayınlanması Haberine Tepkiler Geldi

Estimated read time 2 min read

Haluk Bilginer’in başrolde olduğu ‘A Turkish Detective’ dizisi nihayet Türkiye’de gösterime girecek. Türk sinema dünyasına damgasını vurduğu kadar yabancı sinema ve dizilerde de başarılı performansıyla adından söz ettiren Haluk Bilginer’in bu dizisine gelin yakından bi’ göz atalım.

Haluk Bilginer sadece Türk sinema sektöründe değil pek çok yabancı film ve dizide de oynayarak bizi gururlandırmaya devam ediyor.

2020 yılında Amazon Prime’da yayınlanan Alex Rider adlı internet dizisinde Hugo Grief rolünü canlandırmıştı kendisi ve oyunculuğu çok beğenilmişti.

Son zamanlarda da Yunan asıllı Amerikalı soprano sanatçısı Maria Callas’ın hayatını anlatan “Maria” filminde dünyaca ünlü oyuncu Angelina Jolie ile film setine çıkmıştı hatırlarsınız.

Haluk Bilginer’in şimdilerde herkesin merakla beklediği bir yapımı daha var. Bilginer, Paramount+ platformunda yayımlanması beklenen “The Turkish Detective” adlı dizide Müfettiş Çetin İkmen rolüne hayat veriyor.

Ben Schiffer tarafından oluşturulan “The Turkish Detective” adlı dizinin başrollerinde Haluk Bilginer’e Yasemin Kay Allen ve Ethan Kai eşlik ediyor.

İlk sezonun sekiz bölümden oluşacağı söylenen dizide Bilginer’in ortağı olan Mehmet Süleyman karakterini Ethan Kai, Dedektif Ayşe Farsakoğlu rolünü de Yasemin Kay Allen oynuyor.

Dizi, yazar Barbara Nadel’ın “The Turkish Detective” (Türk Dedektif) isimli polisiye roman serisinden uyarlanıyor.

Geçtiğimiz aylarda yapılan resmî duyuruya göre The Turkish Detective’in bu ay, yani kasım ayında Türkiye’de de gösterime gireceği duyurulmuştu.

İşte o beklenen haber nihayetinde geldi. Miramax, Ay Yapım ve Paramount işbirliği ile İstanbul’da çekimleri yapılan dizi Turkcell TV+’ta yayınlanacak.

Dizinin yayınlanacağı haberinin ardından sosyal medyadan da tepkiler geldi. Gelin onlara da bi’ bakalım.

Twitter’da bir kullanıcı da habere bu videoyla tepki verdi: “Haluk Bilginer’in mesai”

Siz Haluk Bilginer’in yeni dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Kaynak: https://onedio.com/ ‘a Teşekkür ederiz…

+ There are no comments

Add yours