Güncel Haberler

HEDEP Milletvekilleri TBMM Genel Kurulunda Kürsüyü İşgal Etti

TBMM Genel Kurulu, 12. Kalkınma Planı’nı görüşmek üzere toplandı. Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, TBMM Başkanvekili Celal Adan’ın kendi gruplarına kaba ve yaralayıcı sözler söylediğini belirtti. Bunun üzerine usul tartışması açıldı ve Beştaş, ara verilmesini ve grup başkanvekilleri ile toplantı yapılmasını talep etti. TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, usul tartışmasının ardından tutumunda değişiklik olmadığını açıkladı. Bunun üzerine HEDEP milletvekilleri alkışlarla kürsüyü işgal etti. Bozdağ oturuma ara verdi ve daha sonra grup başkanvekilleri ile toplantı yaptıklarını ve görüşmelerin devam ettiğini ifade etti.

HEDEP Milletvekilleri TBMM Genel Kurulunda Kürsüyü İşgal Etti

HEDEP milletvekilleri TBMM Genel Kurulunda kürsüyü işgal etti.

TBMM Genel Kurulu 12. Kalkınma Planı’nı görüşmek üzere toplandı. Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, TBMM Başkanvekili Celal Adan’ın kendi gruplarına kaba ve yaralayıcı söz söylediğini ifade etti. Bunun üzerine usul tartışması açıldı. Usul tartışmasında Beştaş ara verilmesini ve grup başkanvekilleri ile toplantı yapılmasını ve tutum açıklanmasını talep etti.

TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ usul tartışmasının ardından da tutumunda değişiklik olmadığını açıkladı. Bunun üzerine HEDEP milletvekilleri alkışlarla kürsüyü işgal ettiler. Bozdağ oturuma ara verdi. Aradan sonra da Bozdağ açıklama yaparak grup başkanvekilleri ile toplantı yaptıklarını ve görüşmelerinin devam ettiğini ifade etti. – ANKARA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL