Güncel Haberler

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Hamas ile İsrail vatandaşı olmayan esirlerin serbest bırakılması konusunda görüştüklerini açıkladı

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, Hamas ile İsrail vatandaşı olmayan esirlerin serbest bırakılması konusunda görüştüklerini duyurdu. Kenani, Hamas’tan olumlu yanıt aldıklarını belirtti. Ayrıca, Kenani, ABD’nin Irak’taki üslerine yönelik saldırılara ilişkin bazı ülkelerin Siyonist rejime destek verdiğini ve bu durumun bölgede gerilimi artırabileceğini ifade etti. Hizbullah’ın savaşa müdahil olma ihtimaline ilişkin ise Kenani, Hizbullah lideri Hasan Nasrallah’ın cuma günü yapacağı konuşmayı beklediğini söyledi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Hamas ile İsrail vatandaşı olmayan esirlerin serbest bırakılması konusunda görüştüklerini açıkladı

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, İsrail vatandaşı olmayan esirlerin serbest bırakılmasına ilişkin Hamas ile görüştüklerini söyledi.

İran’ın resmi ajansı IRNA’ya göre Kenani, haftalık basın toplantısında gündeme dair soruları yanıtladı.

Kenani, “Esirler arasında vatandaşları bulunan bazı ülkelerin talepleri üzerine İsrail vatandaşı olmayan ve çatışmaya taraf olmayan esirler hakkında İran ile Hamas görüştü. Hamas’tan olumlu söz aldık.” dedi.

İranlı Sözcü, ABD’nin Irak’taki üslerine yönelik saldırılara ilişkin ise “Bazı ülkeler kayıtsız şartsız Siyonist rejime destek veriyorlar. Bölgede gerilimi desteklemek tepkilere yol açar. Ne ekerseniz onu biçersiniz.” diye konuştu.

Hizbullah’ın savaşa müdahil olma ihtimaline ilişkin bir soru üzerine Kenani, Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah’ın cuma günü yapması beklenen konuşmaya işaret ederek, “Ben de Nasrallah’ın konuşmasını bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL