Güncel Haberler

İstanbul Üniversitesi’nin sitesindeki duyuru metni, tepkiler üzerine silindi

Ailesi ile konakladığı otelde yaşadığı mağduriyeti üniversitenin sayfasından duyuran İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Bülent Zülfikar, otel ve otel sahibinin hedef alındığı duyuru metni, gelen tepkiler üzerine silindi.

İstanbul Üniversitesi’nin sitesindeki duyuru metni, tepkiler üzerine silindi

Ağustos’ta İstanbul Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Osman Bülent Zülfikar’ın yaşadığı mağduriyet, İstanbul Üniversitesi’nin “duyurular” sayfasında yayınlandı. Söz konusu metinde, Zülfikar ile ailesinin bir otelde rezervasyon yaptırdığı, ancak saatlerce odalarına giriş yapabilmek için sıra bekledikleri aktarıldı.

ÖZÜR DE YETMEMİŞ

Otel yönetiminin özrünün yeterli bulunmadığı belirtilen açıklamada, “Otelin sahibinden ve Genel Müdürlüğünden kuru bir özürden ziyade misafir memnuniyeti çerçevesinde tedbir almalarını ve bu hatayı Rektörümüz nezdinde telafi edecek bir tutum sergilemelerini beklediğimizi duyururuz” denildi.

“Konya Dedeman Otel Hakkında Basın Açıklaması” başlığıyla yayınlanan metinde şu ifadeler yer aldı:

“‘Geleneksel Dedeman Misafirperverliği’ sloganı ve ilkesi ile hizmet veren Dedeman Otel zincirinin Konya Otelinde maalesef 17.12.2023 tarihinde hiç de hoş olmayan ve büyük üzüntü duyduğumuz bir hadise vuku bulmuştur… Önceden oda rezervasyonu yapıldığı ve konaklamayla beraber varış ile ilgili tüm detayları bildirildiği halde Rektörümüz Prof. Dr. Osman Bülent Zülfikar ve ailesi sabahın erken saatlerinden akşam 17:00’ye kadar bekletilerek mağdur edilmiştir. Ancak akşam saatlerinde ‘geçici oda’ verilebilmiştir. Bu durumu ‘Konya’nın en yoğun günü’ açıklaması ile geçiştirmek ise kabul edilemez bir açıklamadır… Profesyonelce hizmet veren marka otellerin başarısı ve misafir ağırlama farkları zaten bu tür yoğun ve dolu zamanlardaki planlama ve maharetleri ile belli olur… Dedeman Konya Otelinin sahibinden ve Genel Müdürlüğünden kuru bir özürden ziyade misafir memnuniyeti çerçevesinde tedbir almalarını ve bu hatayı Rektörümüz nezdinde telafi edecek bir tutum sergilemelerini beklediğimizi duyururuz…”

O DUYURU KALDIRILDI

Söz konusu duyuru metni, sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine üniversitenin sayfasından kaldırıldı.

Öte yandan Zülfikar, daha önce kardeşini rektör başdanışmanlığı görevine atamasıyla da dikkatleri üzerine çekmişti.

patronlardunyasi.com

Kaynak: https://www.patronlardunyasi.com/ ‘a Teşekkür ederiz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL