Güncel Haberler

İstanbul’da Kuvvetli Gökgürültülü Sağanak Uyarısı

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, İstanbul’da 3 saatlik periyotta etkili olması beklenen kuvvetli gök gürültülü sağanak nedeniyle sel, su baskını, dolu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu. Kent genelinde kuvvetli, batı kesimlerinde ise yer yer çok kuvvetli yağış beklendiği belirtildi. Halkın ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması istendi.

İstanbul’da Kuvvetli Gökgürültülü Sağanak Uyarısı

İSTANBUL İSTANBUL Valiliği’nden kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. Açıklamada ” Önümüzdeki 3 saatlik periyotta İstanbul il genelinde kuvvetli batı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor” denildi.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada “Meteoroloji radarından alınan bilgiler ve yapılan son değerlendirmelere göre, önümüzdeki 3 saatlik periyotta İstanbul il genelinde kuvvetli (21-50 kg/m2) batı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadeleri yer aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL