Güncel Haberler

İzmir’de çocuk parkında elektrik kaçağında belediye ihmali iddiası. Akıma kapılan Maya isimli köpek öldü

İzmir’de yaşayan Melike Özkaynak’ın köpeği Maya, parkta aydınlatma direğinin yanındaki su birikintisine girince, elektrik akımına kapılarak öldü. Belediyeyi sorumlu tutan genç kadın, “3 ay önce de kaçak olmuş. Belediye ekipleri kontrol kalemiyle bakıp gitmişler” dedi.

İzmir’de çocuk parkında elektrik kaçağında belediye ihmali iddiası. Akıma kapılan Maya isimli köpek öldü

Sabah’ın haberine göre, İzmir’in Bayraklı ilçesinde yaşayan Melike Özkaynak’ın köpeği Maya, geçen Pazartesi akşamı gezdirmeye götürdüğü Metin Oktay Çocuk Parkında, aydınlatma direğinin yanındaki su birikintisine girince, kaçak nedeniyle elektrik akımına kapılarak can verdi. Köpeğinin ölümünden belediyeyi sorumlu tutan ve sorumluların bulunup cezalandırılması için savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirten Özkaynak, “Benim evladım öldü. 3 ay önce şikayet söz konusu olmuş. Belediye ekipleri parka gelip, iki kontrol kalemiyle bakıp kaçak akım yok demişler.

Hiçbir işlem yapmadan gitmek nasıl bir sorumsuzluk, orası çocuk parkı! Orada bir çocuk ya da yürüyüş yapan bir kişi de aynı şekilde can verebilirdi. Olay sonrası belediyeden aradılar. Ardından da gelip parktaki direklere baktılar. Kaçak akım olmadığını iddia ettiler. Gediz Elektrik’te geldi, parkın içinde hatları olmadığını söyledi. Direkler belediye tarafından 6-7 ay önce yapılmış. Herkes topu birbirine atıyor. Ortada büyük bir ihmal var” dedi. Bayraklı Belediyesi yetkilileri ise aydınlatmaların bir süre önce Gediz Elektrik tarafından genel aydınlatma kapsamına alındığını, şikayet üzerine daha önce Gediz yetkilileri ile parkta yapılan incelemede herhangi bir kaçağa rastlanmadığını açıkladı.

patronlardunyasi.com

Kaynak: https://www.patronlardunyasi.com/ ‘a Teşekkür ederiz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL