Sağlık

Kimyasal peeling ve ışık peelingi

Kimyasal peeling ve ışık peelingi Konu hakkında detaylı ve güncel bilgiler için bu makaleyi okuyun

Kimyasal peeling ve ışık peelingi

Peeling terimi derinin üst tabakalarının kontrollü bir şekilde soyulması anlamına gelir. Amaç daha sağlıklı ve genç hücreler oluşturarak, cildin daha parlak, gergin ve pürüzsüz görünmesini sağlamaktır. Düzenli uygulamayla; ciltteki kahverengi lekeler yani pigment düzensizlikleri giderilebilir, sivilce izleri tedavi edilebilir.

Şu sıralar dünyaca ünlü film yıldızlarının tercih ettiği “ ışık peelingi” lekelerden kurtulmanız için yeni bir çözüm yolu…Güneş, doğum ve sivilce lekeleri, melazma, yaşlılık gibi etkilerle ortaya çıkan lekelerden bu yöntemle artık tek seansta kurtulmak mümkün oluyor.

Ayrıca tedavisi oldukça zor olan ve çok rastlanan melazma lekelerinde de güzel neticeler alınıyor. Çok nadir olarak cilde yerleşmiş derin lekelerde ikinci seansa ihtiyaç duyulabilir. Bu yöntem, bütün peelinglerde olduğu gibi yaz aylarında ve hamilelik döneminde kesinlikle uygulanmıyor. Lekelerde etkili olduğu kadar ciltte bir ışık etkisi yaratarak parlaklık sağlıyor ve taptaze bir cilt elde etmek mümkün oluyor. Yöntem çok hassas ciltlerde bile güvenle uygulanabiliyor.

Kaynak: https://www.doktorsitesi.com’ a Teşekkür Ederiz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL