Güncel Haberler

Kritik Toplantı Öncesi AK Parti’den Alım Gücü Vurgulu Asgari Ücret Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, bugün yapılacak asgari ücret toplantısı öncesi asgari ücret liişkin değerlendirmelerde bulundu. Akbaşoğlu, ‘Asgari ücrette, çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz, alım gücünü artıracağımız bir …

Kritik Toplantı Öncesi AK Parti’den Alım Gücü Vurgulu Asgari Ücret Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, bugün yapılacak asgari ücret toplantısı öncesi asgari ücret liişkin değerlendirmelerde bulundu. Akbaşoğlu, ‘Asgari ücrette, çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz, alım gücünü artıracağımız bir rakamı ortaya koyacağız‘ dedi.

Türkiye’de aralık ayına girilmesiyle birlikte gözler bir kez daha asgari ücrete çevirilmiş durumda. 2024 yılı içi geçerli olacak asgari ücreti belirlemek için çalışmalar 11 Aralık’ta yapılan ilk toplantı ile başlamıştı. İkinci toplantı ise bugün yapılacak.

Bugün yapılacak ikinci randevuda Türkiye İstatistik Kurumu’nun geçinme endekslerinin ele alınması planlanıyor. Toplantı öncesi AK Parti kanadından da asgari ücrete dair mesajlar geldi.

AKP Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, asgari ücrette, çalışanları enflasyona ezdirmeyecekleri ve alım gücünü artıracakları bir rakamı ortaya koyacaklarını savundu.

Akbaşoğlu memur ve emeklilerin yaşam standartlarını da yukarı çekmek istediklerini vurgulayarak şu ifadeleri kullandı ⬇️

‘Asgari ücrette, çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz, alım gücünü artıracağımız bir rakamı ortaya koyacağız. 2024’e girerken çalışanlarımızın da yüzlerini güldürmek istiyoruz. Ocak başında ortaya çıkacak enflasyon oranının da değerlendirilmesiyle memur ve emeklilerimizin yaşam standardını daha yukarı çekecek, alım gücünü artıracak maaş düzenlemesi söz konusu olacak’

Asgari ücret halen bir işçi için aylık net 11 bin 402 lira 32 kuruş olarak uygulanıyor. Türkiye’de şu an açlık sınırı ise 14 bin 25 TL seviyesinde.

Kaynak: https://onedio.com/ ‘a Teşekkür ederiz…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL