Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi yayın tarihi belli oldu mu? Oyuncuları kimler? Konusu…

Estimated read time 2 min read

Fragmanıyla ortalığı kasıp kavuran TRT’nin yeni dizisi Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi’nin yayın tarihi büyük merak uyandırdı. Peki Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi yayın tarihi belli oldu mu? Oyuncuları kimler? Konusu ne? İşte detaylar…

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

6 Kasım‘da yayın hayatına veda edecek olan TRT1‘in sevilen dizisi Alparslan Büyük Selçuklu‘nun ardından iddialı bir yapım seyircisiyle buluşacak. Buram buram tarih kokan yeni dizi Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi şimdiden büyük ilgi gördü. Tanıtımları yayınlanan dizi ortalığı adeta kasıp kavurdu. Şimdilerde işgal altındaki Kudüs’ün Fatihi olarak adlandırılan Selahaddin Eyyubi‘yi ve dönemini anlatacak olan dizinin tanıtımında Eyyubi’nin “Kudüs fedakarlıktır” sözü tanıtıma damgasını vurdu.

KUDÜS FATİHİ SELAHADDİN EYYÜBİ KONUSU

Türkiye’nin Akli Film ve Pakistan’ın Ansari ve Shah Films‘i tarafından üretilen yeni bir Pak-Türk televizyon dizisi olan yapım, Eyyubi hanedanının kurucusu Selahaddin‘in hayatına dayanmaktadır. Dizinin ana hedefi yapımcılar tarafından Müslüman tarihinden habersiz gayrimüslimler olduğu belirtildi. Çok sayıda Türk tarihçi tarafından yazılan ve Pakistanlı tarihçiler ve araştırma yazarları tarafından teşvik edilen dizi izleyicisi ile buluşmak için gün sayıyor.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi konusu

KUDÜS FATİHİ SELAHADDİN EYYÜBİ YAYIN TARİHİ BELLİ OLDU MU?

Güçlü oyuncu kadrosu ve yüksek prodüksiyonu ile sezonun en iddialı işleri arasında şimdiden yer almayı başaran, Kudüs’ü işgalden kurtaran Selahaddin Eyyubi’nin hikayesini anlatan dizi, 13 Kasım Pazartesi akşamı saat 20.00‘da seyircisi ile buluşacak.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi yayın tarihi

KUDÜS FATİHİ SELAHADDİN EYYÜBİ OYUNCU KADROSU

Merakla beklenen dizinin kadrosunda yer alacak isimler ise şöyle;

Uğur Güneş, Dilin Döğer, Mehmet Ali Nuroğlu, Kaan Çakır, Erdinç Gülener, Tuvana Türkay, Ekin Türkmen, Gökçe Akyıldız, Sezgin Erdemir, Ece Özdikici, Seda Yıldız

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi oyuncu kadrosu

Kaynak: https://www.yasemin.com/ ‘a Teşekkür Ederiz…

+ There are no comments

Add yours