Tv, Sanat Sinema

MASTERCHEF ELEME ADAYLARI BELLİ OLDU 9 ARALIK 2023 | Dün akşam MasterChef All Star’da eleme potasına kim gitti, dokunulmazlığı kim kazandı? İşte Murat Bozok’un tabağını kazanan yarışmacılar!

MasterChef eleme adayları dün akşam oynanan dokunulmazlık oyunu sonrasında netlik kazandı. MasterChef All Star’ın 9 Aralık 2023 tarihli 174. son bölümünde, kırmızı ve mavi takım, konuk şef Murat Bozok’un deniz tarağı tabağını hazırlamak için mücadele etti. Mehmet Şef, Somer ve Danio Şef’in verdiği tabağı en iyi hazırlayan isimler; Hasan, Barbaros, Tahsin oldu. Gecenin finaline kalan isimler ise Dilara ile Batuhan kaldı. Şeflerin kararı ile daha başarısız tabağı yapan isim MasterChef son eleme adayı seçildi. Peki, 9 Aralık Cumartesi MasterChef’te eleme adayı kim oldu, potaya hangi isimler gitti ve dokunulmazlığı kim kazandı? İşte, dün gece MasterChef 4. eleme adayı olan isim ve yeni bölüm fragmanı.

MASTERCHEF ELEME ADAYLARI BELLİ OLDU 9 ARALIK 2023 | Dün akşam MasterChef All Star’da eleme potasına kim gitti, dokunulmazlığı kim kazandı? İşte Murat Bozok’un tabağını kazanan yarışmacılar!

MasterChef All Star son eleme adayı 9 Aralık Cumartesi akşamı belli oldu. TV8 ekranlarında haftanın her günü sevenleriyle buluşan MasterChef’in son bölümünde yarışmacılar eleme oyununda bu kez bireysel mücadele verdi. İlk etapta konuk şef Murat Bozok’un deniz tarağı isimli tabağını daha iyi yapan üç yarışmacı yukarı çıkarken, ikinci tura ise Batuhan, Dilara, Sergen ve Eren kaldı. Gecenin sonunda ise eleme adayı Dilara oldu. Peki, dün gece MasterChef son eleme adayı kim seçildi? İşte, son bölümde yaşananlar.

MASTERCHEF ELEME OYUNUNUN İLK TURUNDA KİMLER KAZANDI?

Üç eleme adayının belirlendiği yarışmada, dün gece kırmızı ve mavi takım dördüncü eleme adayı olmamak için bireysel mücadele verdi.

Bu turda stüdyoya Murat Bozok şef konuk oldu. Yarışmacılar Murat Şef’in deniz tarağı isimli tabağını yapmak için önlük giydi. Verilen süre ise tam 45 dakika oldu.

Şeflerin değerlendirmeleri ile potaya girmekten kurtulan isimler; Hasan, Barbaros, Tahsin oldu. Diğer yarışmacılar ise ikinci turu oynamak için yeniden tezgah başına geçti.

MASTERCHEF ELEME ADAYI KİMLER OLDU?

Gecenin ve haftanın son eleme turunda bu kez yarışmacılar sıfır atık konseptinde mücadele verdi. Bu turda verilen malzemeler ricotta, kapya biber, yer elması, Çin marulu, rezene sapı, siyah turp, börülce, fasulye, mısır unu, ayva, siyah pirinç, susam ve kabuklu badem oldu. Bu etapta verilen süre de yine 45 dakika olarak belirlendi.

ŞEFLERDEN YARIŞMACILARA TERS KÖŞE!

Şefler oyun öncesi yarışmacılara ters köşe yaparak şeflerin favori proteinini seçmelerini istedi. 3 ayrı kutuda şefler sevdikleri protein ürünlerini tanıttı. Mehmet Şef’in kutusunda dana pöç, Danilo Şef’in kutusunda kuzu pirzola, Somer Şef’in kutusunda ise bütün ördek vardı.

Verilen süre ile Batuhan, Sergen, Eren ve Dilara’nın hazırladığı tabaklar şefler tarafından değerlendirdi. En iyi tabağı yapan Sergen ve Eren yukarı çıktı. Finale ile Dilara ve Batuhan kaldı. Gecenin en başarısız tabağını yaparak eleme potasına giren son isim Dilara oldu. Böylece bu haftanın eleme adayları, Esra, Cemre, Kıvanç ve Dilara olarak belirlendi.

YENİ BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL