Tv, Sanat Sinema

MASTERCHEF KİM ELENDİ, KİM GİTTİ (17 ARALIK 2023) | Dün akşam MasterChef All Star’a kim veda etti, Dilara mı Esra mı? Şoke eden ayrılık; Kimse beklemiyordu… İşte elenen isim!

MasterChef’te kim elendi? sorusunun yanıtı dün gece belli oldu. Büyük finale doğru adım adım yaklaşan MasterChef All Star’ın 17 Aralık tarihli 182. bölümünde eleme heyecanı yaşandı. Sezonun şampiyonu olabilmek ve kupayı kazanmak için mücadele eden MasterChef yarışmacılar, ilk turda börülce ve bıldırcın ile yaratıcı yemekler yapmaya çalıştı. Şeflerin puanlama sistemine geçtiği yarışmada ilk etapta Barbaros 20,5 puanla birinci olurken, gecenin finaline Esra ve Dilara kaldı. Elenen yarışmacının, sözleri duygusal anlara neden oldu. Peki, MasterChef’te kim elendi, kim gitti? İşte, 17 Aralık 2023 MasterChef All Star elenen yarışmacı ve son bölümde yaşananlar…

MASTERCHEF KİM ELENDİ, KİM GİTTİ (17 ARALIK 2023) | Dün akşam MasterChef All Star’a kim veda etti, Dilara mı Esra mı? Şoke eden ayrılık; Kimse beklemiyordu… İşte elenen isim!

MasterChef’ten elenen isim heyecan dolu gecede belirlendi. Tv8 ekranlarında yayınlanan yarışmada bu haftanın eleme mücadelesi geride kaldı. Kırmızı ve mavi takımdan MasterChef’te eleme adayı olan Dilara, Batuhan, Esra ve Barbaros ikili turda yarışmada kalmak için kıyasıya mücadele verdi. Yaratıcı yemek turu etabının sonunda en lezzetli ve güzel yaratıcı tabakları hazırlayan Barbaros 20,5 puan, Batuhan 18 puan, Dilara 17 puan, Esra 15,5 puan aldı. Final turunda ise yarışmacılar bu kez Danilo Şef’in ‘Canele’ tabağını hazırladı. Gecenin sonunda en düşük puanı alarak 12. haftada elenen isim Dilara oldu. İşte, MasterChef kim elendi? sorusunun yanıtı hakkında ayrıntılı bilgiler.

MASTERCHEF’TE İLK TURDA KİMLER KAZANDI?

11. haftası geride kalan MasterChef All Star’da potaya yer alan isimler bu hafta, Dilara, Batuhan, Esra ve Barbarosoldu. Şefler ilk turda potaya giren 4 yarışmacıdan börülce ve bıldırcın ile yaratıcı yemekler tabaklar hazırlamalarını istedi. Yaratıcılık turunda şefler 45 dakika süre verdi.

Danilo, Somer ve Mehmet Şef’in verdikleri süre sonunda yarışmacılar oldukça farklı yemekler ortaya çıkardı. Jüri üyelerinin yaptığı değerlendirme sonrası Barbaros 20,5 puan, Batuahan 18 puan, Dilara 17 puan, Esra 15,5 puan aldı.

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

4 yarışmacı ikinci etapta Danilo Şef’in ‘Canele’ tabağını hazırlamak için önlük giydi. Bu yemek için süre ise tam 1 saat 20 dakika oldu. Şimdiye kadarki en uzun sürenin verildiği şef tabağında, Danilo şef yarışmacılara inceliklerini anlattı.

Heyecanlı ve gergin geçen turun sonunda sürenin bitmesiyle birlikte yarışmacılar tabaklarını şeflere sundu. Tadım yapan şefler puanlarını verdi. Şeflerin verdiği puanlara göre Batuhan 37,5 puan alırken Barbaros 35 puan aldı. Gecenin finalinde Esra 36 puan Dilara ise 31,5 puan aldı. Bu sonuçla MasterChef All Star’dan elenen yarışmacı Dilara oldu.

DUYGUSAL VEDA

12. haftada elenen Dilara, son kez duygularını dile getirerek şunları söyledi;

“Hayatta nasibin neyse onu yaşarsın. Nasibim buraya kadarmış. Başarılı olmaya gönül vermiş bir insanın nerede, ne şekilde, ne şartlarda çalıştığı hiç fark etmez. Bu hikaye bitti yeni bir hikaye başlayacak. Daha güzel bir hikaye başlayacak. İnşallah çok başarılı bir şef olarak devam edeceğim. Bana kattıklarınız öğrettikleriniz için hepinize teşekkür ederim.”

YENİ BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL