Güncel Haberler

Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’de Gazze ve Mescid-i Aksa için dua edildi

Mekke’deki Mescid-i Haram ve Medine’deki Mescid-i Nebevi’de, İsrail saldırıları altında bulunan Gazze Şeridi ve işgal altındaki Doğu Kudüs’teki Mescid-i Aksa için dua edildi. Suudi Arabistan’ın resmi kanalı El-İhbariye’nin hesabından yapılan paylaşımlarda, dua eden imamların Filistin’deki kardeşlerine lütuf ve güvenlik dilediği belirtildi.

Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’de Gazze ve Mescid-i Aksa için dua edildi

Mekke’deki Mescid-i Haram (Kabe) ve Medine’deki Mescid-i Nebevi’de, 7 Ekim’den bu yana İsrail saldırıları altında bulunan Gazze Şeridi ve işgal altındaki Doğu Kudüs’teki Mescid-i Aksa için dua edildi.

Suudi Arabistan’ın resmi kanalı El-İhbariye’nin X hesabından konuyla ilgili paylaşım yapıldı.

Buna göre, Mescid-i Haram İmam Hatibi Bender Belile, cuma hutbesinde, “Allah’ım, Filistin’deki iman kardeşlerimize lütufta bulun. Allah’ım, onları güvenliğin, ihsanın ve güvencen altına koy. Allah’ım, Mescid-i Aksa’yı koru ve onu kıyamet gününe kadar izzet ve yücelik içinde kıl.” şeklinde dua etti.

Mescid-i Nebevi İmam Hatibi Hüseyin Al eş-Şeyh ise duasında, “Allah’ım saldırgan siyonistleri helak eyle. Allah’ım siyonistleri helak eyle çünkü onlar zulmettiler ve zarar verdiler. Allah’ım Gazze’yi koru.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL