Güncel Haberler

Meteorolojiden 14 İl İçin Kod Uyarısı Yapıldı: Bu Hafta Sonu Yine Haraketli Geçecek

Türkiye’de son günlerde üst üste ekstrem hava olayları yaşanıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 14 il için sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulundu. İstanbul Valiliği de yaptığı açıklamayla vatandaşların dikkatli olmasını istedi. Türkiye’de uzun süren …

Meteorolojiden 14 İl İçin Kod Uyarısı Yapıldı: Bu Hafta Sonu Yine Haraketli Geçecek

Türkiye’de son günlerde üst üste ekstrem hava olayları yaşanıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 14 il için sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulundu. İstanbul Valiliği de yaptığı açıklamayla vatandaşların dikkatli olmasını istedi.

Türkiye’de uzun süren yağışsız dönem bir bitti pir bitti. Son haftalarda yurdun birçok bölümü yoğun yağış alıyor.

Meteoroloji, Adana, Antalya ve Mersin için turuncu kod yayınlandı. Turuncu kod, ‘hava olayları sebebiyle hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir ve çok tedbirli olunması gereklidir’ ifadelerini içeriyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Aydın, Burdur, Bursa, Isparta, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya ve Yalova için ise sarı kod yayınlandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce belirlenen renk kodu uyarı sistemine göre, “Hava durumu potansiyel tehlikelidir.” anlamını taşıyan “sarı” kod ile “Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalı.” uyarısı yapılıyor.

Ayrıca son yapılan değerlendirmeler, Marmara ve Ege Denizi’nde fırtına olabileceğini işaret ediyor.

İstanbul Valiliğinin uyarısı 👇

8 Aralık Cuma 👇

9 Aralık Cumartesi 👇

10 Aralık Pazar 👇

Kaynak: https://onedio.com/ ‘a Teşekkür ederiz…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL