Ekonomi

Murat Şeker, Türkiye’nin en etkin 50 CFO’su arasında

Türk Hava Yolları’nın Genel Müdür (Mali) Yardımcısı Doç. Dr. Murat Şeker, “Türkiye’nin En Etkin 50 CFO” listesine girdi ve ödülünü İstanbul’daki bir törende aldı.

Murat Şeker, Türkiye’nin en etkin 50 CFO’su arasında

Dünyanın en çok uluslararası noktasına uçan havayolu Türk Hava Yolları’nın Genel Müdür (Mali) Yardımcısı Doç. Dr. Murat Şeker, her yıl geleneksel hale gelen “Türkiye’nin En Etkin 50 CFO” araştırmasında Türkiye’nin en başarılı 50 CFO’su arasında gösterildi. Bayrak taşıyıcı havayolunun başarılı yöneticisi ödülünü, Çırağan Sarayı’nda (İstanbul) düzenlenen törenle aldı. Ödüllerin belirlenmesinde Fortune listesinde yer alan şirketler ve bu şirketlerin cirosal gücü, karlılık oranları, büyüme hızı ve çalışan sayılarına dikkat ediliyor. Listeye giren şirketlerde görev yapan CFO’ların kariyer süreçleri, sektörde ortaya koydukları farklılıklar ve finansal çalışmalarında hayata geçirdikleri işler titizlikle inceleniyor. Araştırma sonucuna göre, finansal başarıları en etkin olan 50 kişi etkinlikte bir araya geldi ve liderler konuşmalarında zorlu dönemlerde başarılı şekilde şirketlerini nasıl yönlendirdiklerini ve karlılığa önemli ölçüde nasıl etkilerinin olduğunu belirtti.

“ÇOK GÜÇLÜ VE BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Türk Hava Yolları’nda 8 yıla yakın bir süredir Genel Müdür (Mali) Yardımcısı olarak görev yapan ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Murat Şeker elde ettiği başarı ile ilgili; “Türkiye’nin bayrak taşıyıcı şirketinin bir üyesi olarak bu ödüle layık görülmek beni olukça mutlu ediyor. Biz çok güçlü ve büyük bir aileyiz, çok önemli başarıları tüm ekibimizle birlikte elde ettik. Güçlü performansımızı sürdürülebilir kılmak için yine hep birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Bu ödülü tüm Türk Hava Yolları çalışanları adına aldım. Büyüyen ve gelişen ülkemizin dünya ekonomisinden aldığı payı markamızın gücü ile artırmaya devam edeceğinden eminim.’’ dedi.

DOÇ.DR. MURAT ŞEKER KİMDİR

2000 yılında Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Dr. Şeker, 2002 yılında Sabancı Üniversitesi’nden Ekonomi Master derecesini ve 2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Minnesota Üniversitesi’nden Ekonomi alanında Doktora derecesini aldı. Dr. Şeker, 2008-2013 yılları arasında ABD’de Dünya Bankası’nın Finansal ve Özel Sektör Gelişimi Başkan Yardımcılığı altında Ekonomist olarak görev aldı. 2013-2016 yılları arasında Ziraat Bankası’nda Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri Bölüm Başkanı olarak görev alan Dr. Şeker, bankanın tüm uluslararası finansman faaliyetleri ile finansal kuruluşlar ve yatırımcılar ile olan ilişkileri yönetmiştir. Temmuz 2016’da Türk Hava Yolları Genel Müdür (Mali) Yardımcısı olarak atanan Dr. Şeker, Ortaklığımızda finans, hazine, muhasebe, satın alma ve yatırımcı ilişkileri faaliyetlerinin yürütülmesinden sorumludur. Dr. Şeker, Mart 2021 tarihi itibarıyla Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Üyeliği ile de görevlendirilmiştir.

patronlardunyasi.com

Kaynak: https://www.patronlardunyasi.com/ ‘a Teşekkür ederiz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL