Güncel Haberler

Nusaybin’de kırsal mahallelerde yol kontrolü yapıldı

Nusaybin İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı, Trafik Tim Komutanlığı ve JASAT ile birlikte kırsal mahallelerde yol kontrolü, şahıs ve araç sorgulamaları gerçekleştirdi. Bahçebaşı ile Beylik Mahalleleri Yolu üzerinde yapılan uygulamada 292 şahıs ve 103 araç sorgusu yapıldı. Uygulama sonucunda 10 araç sürücüsüne toplamda 28 bin 235 TL para cezası kesildi ve 1 sürücünün ehliyetine el konuldu. Ayrıca alkollü araç kullanan 2 kişiye trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan, 1 kişiye uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmaktan işlem yapıldı. Kontrollerde 3 farklı suçtan arama kaydı bulunan 1 kişi ise Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda gözaltına alındı.

Nusaybin’de kırsal mahallelerde yol kontrolü yapıldı

Nusaybin İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı, Trafik Tim Komutanlığı ve JASAT ile birlikte kırsal mahallelerde yol kontrolü, şahıs ve araç sorgulamaları yapıldı.

Kırsal Bahçebaşı ile Beylik Mahalleleri Yolu üzerinde, dün yapılan uygulamada 292 şahıs ve 103 araç sorgusu yapıldı. Trafik Tim Komutanlığı tarafından 10 araç sürücüne toplamda 28 bin 235 TL para cezası, 1 sürücünün ise ehliyetine el konuldu.

Kontrollerde ayrıca alkollü araç kullandığı tespit edilen 2 şahsa trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan, 1 şahsa uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmaktan işlem yapıldı, 3 farklı suçtan arama kaydı bulunan 1 şahıs da Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda gözaltına alındı. – MARDİN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL