Öldürülmekten korkuyordu evinde ölü bulundu

Estimated read time 3 min read

Olay, dün saat 21.00 sıralarında Turan Mahallesi 352 Sokak’ta, 2 katlı binanın 2’nci katında meydana geldi. Tek başına yaşayan ve ilçede hayvanseverliğiyle bilinen Beste İçel’den 2 gündür haber alamayan yakınları, şüphelenip, evine gitti. Zile basmalarına rağmen kapıyı açan olmayınca yakınları, durumu polise bildirdi. İhbarla eve sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Kapıyı çilingire açtırarak içeri giren ekipler Beste İçel’i tuvalette yerde hareketsiz buldu. Sağlık kiplerinin yaptığı kontrolde vücudunda herhangi bir darp ve yara izi bulunmayan İçel’in hayatını kaybettiği belirlendi.

Beste İçel’in cansız bedeni, olay yeri incelemesinin ardından ölüm nedeninin belirlenmesi için Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı.Beste İçel, 4 yıl önce çalıştığı işyeri müdürü hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Aydın’da çalıştığı iş yerinin müdürü tarafından fiziki ve sözlü tacize uğradığını sosyal medya hesabından duyurunca işletme sahibi tarafından ölümle tehdit edilen Beste İçel, suç duyurusunda bulundu. Uzaklaştırma kararı aldıran İçel, “Aldığım tehditler nedeniyle dışarıya çıkmaya korkuyorum” dedi.

Beste İçel, 2019’un aralık ayında evine gelen iş arkadaşı Mehmet A,’nın sözlü ve fiziki tacizine uğradığı gerekçesiyle durumu patronuna bildirip istifa etti. Mehmet A.’nın hala işine devam etmesine tepki duyan İçel, taciz mesajlarını sosyal medya hesabından paylaştı. İddiaya göre bu mesajların ardından patronu Okan U. kendisini arayıp ölümle tehdit etti. Hem eski patronu hem de eski müdürü hakkında suç duyurusunda bulunan İçel, yaşananlardan sonra psikolojik destek almaya başladığını söyledi.

“KORKUYORUM”

İçel, “Hem fiziki hem de sözlü tacize uğradım. Uğradığım bu tacize sessiz kalmayıp sosyal medya hesaplarımda paylaştığım için işletme sahiplerinden ölüm tehditleri aldım. Benim yanımda olmaları gerekirken karşımda durdular. Sonuçta benim utanıp, çekineceğim bir şey yok. Aldığım tehdidin haddi hesabı yok. Benim hakkımda sosyal medyada o kadar çirkin şeyler yayınlıyorlar ki. Hala anlam veremiyorum, tacize uğrayan da tehdit edilen de benim. Hiç kimse durmadı fakat olayın sosyal medya üzerinde yayılmasının ardından söz konusu kafenin Genel Müdürlüğü tarafından özür maili geldi. Halkla İlişkiler Müdürü de arayıp yanımda olduğunu söyledi ve Mehmet A. ‘nın şine son verildi. Ama aldığım tehditler nedeniyle dışarıya çıkmaya korkuyorum” demişti.

patronlardunyasi.com

Kaynak: https://www.patronlardunyasi.com/ ‘a Teşekkür ederiz

+ There are no comments

Add yours