Sağlık

Pazartesi’den korkmayın! Sendromsuz bir hafta için 5 önerimiz var

Pazartesi sabahları çoğu kişinin korkulu rüyası. Bu durum her ne kadar bir sendrom gibi görünse de krizi fırsata çevirmek mümkün. Peki, pazartesi sendromunun üstesinden nasıl gelinir? Pazartesi sendromu sizi de etkisi altına alıyor mu? O halde bu …

Pazartesi’den korkmayın! Sendromsuz bir hafta için 5 önerimiz var

Pazartesi sabahları çoğu kişinin korkulu rüyası. Bu durum her ne kadar bir sendrom gibi görünse de krizi fırsata çevirmek mümkün. Peki, pazartesi sendromunun üstesinden nasıl gelinir? Pazartesi sendromu sizi de etkisi altına alıyor mu? O halde bu durumun olumsuz etkilerini azaltma vakti geldi. İşte pazartesi sendromunun üstesinden gelmenizi sağlayacak 5 küçük ipucu.

1- Rutinlerinizde Değişiklikler Yapın

Öncelikle ‘ben başaramayacağım’ veya ‘mutlu olmayacağım’ gibi düşüncelerle boğulmayın. Hangi rutinlerinizde değişiklik yaparsanız daha mutlu olacağınızı düşünün. Bunun için herhangi bir çözüm önerinizi varsa bu önerileri faaliyete koymaktan kaçınmayın. Rutinlerinizde değişiklikler yapmaktan korkmayın.

2- Gelecek Planlarınızı Düşünün

Çalışma koşullarınız, iş ilişkileriniz ve sosyal çevreniz hedeflerinizi belirlemede yardımcı olabilir. Bu yüzden çevrenizden destek alabilirsiniz. Ancak, hayatınızda değişiklikler olmak için işinizi şansa bırakmamalısınız. Bunun için bir gelecek planlaması oluşturmalı ve yapmanız gerekenleri takip etmenizi öneririz.

3- İzin günlerinizi Kendinize Ayırın

İzin günlerinizde moral depolamak, pazartesi sabahına daha pozitif başlamanızı sağlayacak ve işteki veriminizi artıracaktır. Cumartesi gününüz çok yoğun geçtiyse Pazar günü daha sakin kalmayı tercih edebilirsiniz. Kitap okumak, dizi izlemek, kendinize vakit ayırmak rahatlatıcı bir aktivite olabilir. Böylesi rutinler günlük veriminizi artırmak açısından oldukça iyi bir tercih olabilir.

4- Ani Kararlar Vermeyin

Haftaya süratli bir şekilde başlamak henüz haftasonu gelmeden enerjinizi kaybetmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden ani kararlar yerine daha planlanmış kararlar üzerine yoğunlaşmanızı öneriyoruz. Motivasyonunuzu kaybetmemek ve enerjinizi sürdürmek işinizde de daha üretken olmanızı sağlayacaktır.

5- İyi Bir Kahvaltı İle Güne Başlayın

Güne mutlu başlamak işinizi daha severek yapmanızı kolaylaştırabilir. Sık sık gülümsemek, çevrenize mutluluk saçmak yalnızca kendiniz için değil çevreniz için de bir enerji kaynağıdır. Pazartesi sabahlarına kabus gibi bakmak yerine yeni bir fırsatın kapısını aralamak için uyanmak belki de daha iyi bir seçenek olacaktır. Bu yüzden iyi bir kahvaltı en büyük destekçiniz olabilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL