Oyun

Returnal ve Nex Machina’nın Yönetmeni Harry Krueger, Housemarque’tan Ayrılıyor

Önemli bir ayrılık olduğuna şüphe yok

Returnal ve Nex Machina’nın Yönetmeni Harry Krueger, Housemarque’tan Ayrılıyor

Son oyunları Returnal ile ses getiren Housemarque’tan önemli bir ayrılık haberi geldi. Nex Machina ve Returnal’ın yönetmeni Harry Krueger’ın, stüdyodan ayrılacağı açıklandı.

Krueger, “Housemarque’ta geçirdiğim 14 yıl boyunca, birbiri ardına hayallerimdeki projeler üzerinde çalışma imkanı buldum. Bu süreçte, gerçekten çok yetenekli ve harika insanlarla çalışma ayrıcalığına sahip oldum. Bu yolculukta Housemarque’a eşlik etmek, arcade oyunlarından esinlenen küçük yapımlardan Returnal gibi muhteşem bir oyuna uzanan gelişim sürecine dahil olmak bir onurdu. Bir stüdyo olarak başardığımız muhteşem şeylerden dolayı sonsuza kadar gurur duyacağım” diyor ayrılık açıklamasında. Krueger, açıklamanın devamında Housemarque’tan ayrılış kararının kendisi için çok zor bir karar olduğunu belirtiyor.

Housemarque genel müdürü ve kurucu ortağı Ilari Kuittinen de konuyla ilgili açıklamasında, “Harry’nin görev süresi boyunca “Arcade’in ölümü”nü gördük ve aynı zamanda bir zamanlar yalnızca hayalini kurabildiğimiz hedeflere ulaştık. Harry’nin tutkusu ve yönlendirmesi stüdyomuzun bu noktaya ulaşmasında hayati bir rol oynadı. Returnal ile “Arcade’in yeniden doğuşu”, onun etkisi ve vizyonu hakkında çok şey anlatıyor aslında” diyerek Krueger’ın kendileri için ne kadar önemli bir isim olduğunu ifade ediyor.

Stüdyo için önemli bir ayrılık olduğuna şüphe yok.

Kaynak: https://oyungezer.com.tr/ ‘ye Teşekkür Ederiz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL