Son dakika haberleri: İsrail-Hamas savaşında son durum: İsrail çocuk hastanesini bombaladı!

Estimated read time 2 min read

09:00

İSRAİL ÇOCUK HASTANESİNİ BOMBALADI

İsrail 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılara devam ediyor.

İsrail ordusu, ayrım gözetmeksizin okul, hastane, sivil yerleşim yerlerini vuruyor. Akşam saatlerinde Şifa Hastanesi’nde bulunan ambulans konvoyuna saldıran İsrail savaş uçakları, saatler sonra Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Saftavi bölgesinde binlerce Filistinlinin sığındığı BM Filistinli Mültecilere Yardım Ajansına (UNRWA) bağlı okulu vurdu.

Bugün ise Gazze’nin batısındaki Nasr Çocuk Hastanesinin girişinin bombaladığı öğrenildi. Olayda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu belirtiliyor.

09:27

GAZZE’NİN UYDU GÖRÜNTÜLERİNDE BİNDEN FAZLA KRATER

İsrail savaşın başlamasından bu yana Gazze’ye 8.000’den fazla mühimmat ateşlediğini ve 12.000’den fazla hedefi vurduğunu açıkladı. İngiliz Guardian gazetesi İsrail bombardımanı sonrası Gazze’nin uydu görüntülerini analiz etti ve yaklaşık 10 kilometrekarelik alanda uzaydan görülebilen 1.000’den fazla krater tespit etti.

08:18

ANTONY BLİNKEN ÜRDÜN’DE

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken resmi ziyarette bulunduğu Ürdün’de Kral II. Abdullah ile görüşecek.

07:30

IDF DUYURDU: 10 HAMAS KOMUTANI ÖLDÜRÜLDÜ

İsrail askeri sözcüsü Tuğamiral Daniel Hagari savaşın başlangıcından bu yana 10 Hamas komutanının öldürüldüğünü duyurdu. Hagari, Hizbullah’ın Lübnan’la olan kuzey sınırındaki saldırılarına rağmen İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne odaklanmaya devam edeceğini vurguladı.

Canlı Anlatım Özeti

İSRAİL ÇOCUK HASTANESİNİ BOMBALADI
GAZZE’NİN UYDU GÖRÜNTÜLERİNDE BİNDEN FAZLA KRATER
ANTONY BLİNKEN ÜRDÜN’DE
IDF DUYURDU: 10 HAMAS KOMUTANI ÖLDÜRÜLDÜ

+ There are no comments

Add yours