Güncel Haberler

Suriyeli Kadınlar, PKK/YPG’nin İşgalini Protesto Etti

Suriye’nin Deyrizor ilinde yaşayan kadınlar, terör örgütü PKK/YPG’nin gençleri alıkoymasını ve sivillerin evlerine el koyarak bölgeyi terör eylemlerinin planlama merkezi olarak kullanmasını protesto etti. Kadınlar, PKK/YPG’nin sivilleri serbest bırakmasını talep ederek lastik yakarak Ebu Hamam köyünün girişini kapattı. PKK/YPG’nin işgalindeki Deyrizor’da nüfusun tamamı Araplardan oluşuyor ve örgüt çocukları zorla silah altına alıyor. Örgüt, bölgedeki petrolü kaçakçılar aracılığıyla satarken halkı ise hizmetlerden ve yardımlardan mahrum bırakıyor.

Suriyeli Kadınlar, PKK/YPG’nin İşgalini Protesto Etti

Suriye’nin doğusunda Deyrizor ilinde, terör örgütü PKK/YPG’nin işgalindeki bölgelerde yaşayan kadınlar, ABD destekli örgütün gençleri alıkoymasını ve sivillerin evlerine el koyarak buraları terör eylemlerinin planlama merkezi olarak kullanmasını protesto etti.

Bölgedeki yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, PKK/YPG’nin işgalinde tuttuğu Deyrizor’un Ebu Hamam köyündeki kadınlar, örgüt karşıtı protesto düzenledi.

Örgütün işgalindeki bölgelerde gençlerin alıkonulmasını ve sivillerin evlerini terör eylemlerinin planlama merkezi olarak kullanmasını protesto eden kadınlar, PKK/YPG’nin sivilleri alıkoymasına son vermesini isteyerek lastik yaktı.

Ebu Hamam köyünün girişini lastik yakarak kapatan kadınlar, ABD’nin başını çektiği koalisyon güçlerine seslenerek, “Koalisyondan (PKK/YPG’nin) alıkoyduğu sivilleri serbest bıraktırmasını istiyoruz.” şeklinde sloganı attı.

Deyrizor’daki PKK/YPG işgali

Örgütün, ABD ordusunun desteğiyle “DEAŞ’la mücadele” adı altında işgal ettiği Deyrizor’daki nüfusun tamamı Araplardan oluşuyor.

Terör örgütü, işgalindeki bölgelerde çocuk yaştaki Arapları zorla silah altına alıyor.

Bölgedeki kuyulara el koyarak elde ettiği petrolü, ABD yaptırımlarına rağmen Şam yönetimine kaçakçılar aracılığıyla satan örgüt, sağladığı geliri kendi faaliyetleri için kullanıyor, bölge halkını ise yerel hizmetlerden ve yardımlardan mahrum bırakıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL