Tarihte benzeri yok! Almanlar, Galatasaray tribünleri nedeniyle Bayern Münih maçının yayınını kesti

Estimated read time 2 min read

Şampiyonlar Ligi’nin 3. haftasında Galatasaray, sahasında Bayern Münih’e 3-1 mağlup oldu. Sarı-kırmızılılar etkili oyunuyla Alman devini sallarken, bu performans ülke basınında büyük yankı uyandırdı. Alman basını tribünlerden de övgüyle bahsederken, maçın Almanya’daki yayıncı kuruluşunun yüksek gürültü nedeniyle yayınına son vermek zorunda kaldığını belirtti.

YAYINA DEVAM EDEMEDİLER

Alman RAN’ın haberine göre, Rams Park’ta tribünlerin ortaya çıkardığı yüksek ses nedeniyle mücadelenin Almanya’daki yayıncı kuruluşunun yorumcuları saha kenarında birbirini duyamadı. Bu nedenle maç önü yayını kesmek zorunda kaldılar.

“KANE ISLIK KONSERİNİ SONLANDIRDI”

Bild ise stattaki gürültünün 132 desibele kadar çıktığını belirtirken, “Harry Kane mega ıslık konserini sonlandırdı.” ifadelerini kullandı.

“BAYERN, İSTANBUL’DA TÖKEZLEDİ”

Der Spiegel’de ise Galatasaray’ın Bayern Münih’i zorladığını ifade ederek, “Bayern, İstanbul’da tökezledi ama üç puanı kazanmayı başardı.” denildi.

“KARAKTER TESTİNİ GEÇTİLER”

ZDF’de yer alan haberde ise “Bayern Münih İstanbul kazanında kazandı. 50 bin taraftarın sürekli ıslıklarına ve Galatasaray’ın cesur hücum takımına karşı Bayern karakter testini geçti.” ifadeleri kullandıldı.

+ There are no comments

Add yours